piątek, 1 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIEFalstart w Las Vegas. Pierwszy trening trwał ledwie 10 minut

Falstart w Las Vegas. Pierwszy trening trwał ledwie 10 minut

Od wizerunkowej wpadki rozpoczął się weekend Grand Prix w Las Vegas. Po zaledwie dziesięciu minutach pierwszy trening został przerwany i…zakończony.

Po 41. latach przerwy Formuła 1 powróciła do Las Vegas na nowy uliczny tor, który pod względem długości ustępuje w kalendarzu jedynie legendarnemu Spa-Francorchamps. Obiekt Las Vegas Strip Circuit do tej pory nie był wykorzystywany przez żadną inną serię co stanowi wyzwanie dla zawodników ze względu na niską przyczepność, a także niskie temperatury panujące o zmroku.

Tuż po zapaleniu zielonego światła na końcu alei serwisowej kierowcy chętnie ruszyli do zapoznania się z nowym torem przy anturażu milionów świateł wokół. Pierwsze szybkie kółko złożył Charles Leclerc. Kierowca Ferrari ustanowił wynik 1:40.909. Nieźle pierwsze przejazdy rozpoczął też duet Haasa. Nico Hulkenberg znalazł się za plecami Monakijczyka, a tuż za niemieckim kierowcą był Kevin Magnussen.

Zaledwie po 10. minutach na torze pojawiła się czerwona flaga. Carlos Sainz na długiej prostej zatrzymał swój samochód po tym, jak uderzył w wystającą na torze pokrywę studzienki. Dla zawodnika Ferrari był to koniec sesji po zaledwie czterech okrążeniach.

Po kilku minutach przerwy zapadła decyzja, że…pierwszy trening nie zostanie wznowiony. Organizatorzy nie byli w stanie uporać się z problemem w czasie krótszym, niż ten pozostający do końca sesji.

Tym samym powrót F1 do Las Vegas rozpoczął się od falstartu, a kierowcy będą musieli upatrywać swojej szansy w pozostałych treningach na zapoznanie się z torem.

Dariusz Szymczak
Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie.

NOWOŚCI

Łukasz Borowski: „Mam nadzieję, że zobaczymy się na Karowej!”

Borowski
Łukasz Borowski to stały bywalec superoesów i amatorskich imprez torowych, na których święcił już niejeden triumf. Przed...

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka. Jesteśmy na miejscu! Badanie Kontrolne do 61. Rajdu Barbórka zlokalizowane jest...

Czy to koniec The Grand Tour? Nakręcono już ostatni odcinek?

Grand Tour
Wygląda na to, że słowa Clarksona wypowiedziane w 2019 roku okazały się prorocze... Według najnowszych doniesień, Amazon...

61. Rajd Barbórka – utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

Dosłownie godziny dzielą nas od startu 61. edycji Rajdu Barbórka. Włodarze Warszawy poinformowali o wszystkich utrudnieniach w...

61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

NAJPOCZYTNIEJSZE