czwartek, 30 czerwca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyFilip Pindel i Krzysztof Pietruszka przed największym wyzwaniem sezonu 2022

Filip Pindel i Krzysztof Pietruszka przed największym wyzwaniem sezonu 2022

Niespełna dwa tygodnie od zakończenia rywalizacji w Klatovy, cała stawka Mistrzostw Czech przygotowuje się do walki o kolejne tegoroczne punkty. W najbliższy weekend (20-21 maja) areną zmagań będą asfaltowe drogi w południowej części kraju. Ponownie zespoły zjadą na Wyżynę Szumawską, ale bazą trzeciej rundy cyklu będą Czeskie Budziejowice.

Filip Pindel i Krzysztof Pietruszka w mocnej obsadzie prawie 100 załóg, będą jedyną polską załogą, a co ważniejsze, wystartują do tego rajdu, jako liderzy klasy RC 4 I. W dwóch dotychczasowych rundach zebrali 67 punktów, a więc o 7 więcej od rywali z czołowej trójki. W stawce Pucharu Peugeota, tym razem mocno zdominowanej przez załogi modelu 208 Rally4, ruszą ze startu jako piąty duet.

Przed reprezentantami Marten Sport kolejny pojedynek z wymagającymi i krętymi, a przede wszystkim śliskimi asfaltami. Poziom trudności podnosi także specyficzny harmonogram czasowy. Rajd, który w minionym sezonie zamykał rajdowy sezon, teraz wraca do klasycznej wiosennej pory, więc w programie nie mogło zabraknąć kultowych nocnych odcinków specjalnych. Kolejnym wyzwaniem będzie próba Malonty (27,67 km), jedna z najdłuższym w całym kalendarzu czeskiego czempionatu.

Na duet Pindel / Pietruszka czeka nie tylko wymagająca trasa, ale także najmocniejsza jak do tej pory stawka rywali – w grupie i w klasie. Do pucharu zgłosiło się 6 załóg, ale RC 4 I to już 12 zgłoszeń, a w samochodach z napędem 2WD, na Polaków czeka aż 20 rywali. W dwóch etapach, zawodnicy pokonają aż 155 km, podzielonych na 13 prób. Prawie 2/3 dystansu, przypada na sobotni finał rajdu. Filip Pindel i Krzysztof Pietruszka na zespołowego Peugeota 208 Rally4 w barwach MARTEN SPORT, BURBOIL i CAR SPEED RACING, nakleją 42 numer startowy.

Filip Pindel: – Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na odpoczynek po Sumavie, ale taki napięty harmonogram świetnie motywuje. To ważne, ponieważ przed nami kolejne trudne zadanie na odcinkach Czeskiego Krumlova. Kierujemy się w ten sam region, więc trasy będą równie wymagające, a nawet trudniejsze, ponieważ częściowo pokonywane po zmroku i w nocy.

Ruszamy na kolejną rundę pełni optymizmu i dobrze przygotowani. Za nami dopiero dwie rundy, ale kilometry przejechane w tym roku, już dały nam naprawdę dużo doświadczenia i zaczynają  procentować. Fakt, że jesteśmy na pierwszym miejscu w swojej klasie, tym bardziej motywuje i pokazuje, że praca całego zespołu przynosi efekty, także te punktowe.

Przeanalizowaliśmy błędy z poprzedniego rajdu i już na testach wyciągnęliśmy ważne wnioski. Myślę, że  zrobiliśmy duży postęp, także w tempie jazdy. Sprawdzian już w najbliższy weekend, jednak  podchodzimy do startu z zimną głową, żeby było szybciej i skuteczniej, ale bezpiecznie i bez przygód. Tym razem konkurencja będzie jeszcze mocniejsza i na pewno nam nie odpuści. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na odcinkach.

Krzysztof Pietruszka: – Jeszcze nie opadły wszystkie emocje po poprzednim starcie, a już trzecia runda Mistrzostw Czech zbliża się wielkimi krokami. Z dotychczasowych startów w sezonie 2022, jestem pewien, że to właśnie ten najbliższy będzie najbardziej wymagający. Nie tylko ze względu na specyfikę tras, ale także na harmonogram czasowy, długość odcinków i oczywiście stawkę – najmocniejszą w tym sezonie.

Na testach wykonaliśmy wiele pracy, żeby poprawić błędy i tempo, by urwać kolejne sekundy i zbliżyć się do konkurentów. Wiemy jednak, że to jeszcze nie moment, by walczyć z tak doświadczonymi rywalami, więc przede wszystkim jedziemy zbierać doświadczenia i pracować na tempem. Mamy jasno określony plan, który chcemy konsekwentnie realizować.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE