sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościFinał Rotax Max Challenge w Zielonej Górze

Finał Rotax Max Challenge w Zielonej Górze

W Zielonej Górze zakończyła się ostatnia runda sezonu Rotax Max Challenge Poland. Na starcie zobaczyliśmy 65 kierowców, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach. Najbardziej emocjonujące wyścigi obserwowaliśmy w kategorii Micro Max i Senior Max, gdzie rywalizacja o zwycięstwo w walce o bilet na finał światowy trwała do ostatniego wyścigu sezonu.

Wśród najmłodszych przed finałową rundą prowadził Michał Zając z Bambini, ale w trzech wyścigach zielonogórskiego finału Błażej Kostrzewa z TGR wykonał niesamowitą pracę i zrównał się punktowo z liderem przed ostatnim wyścigiem. Epilog tegorocznego sezonu należał do młodziutkiego kierowcy TGR, który zakończył rundę w Starym Kisielinie z kompletem zwycięstw i punktów.

W kategorii Mini Max zwycięzcą ostatniej rundy i drugim kierowcą polskiej serii został Filip Kijanowski, który tydzień wcześniej wygrał Rotax CEE. Podium zawodów uzupełnili Natan Rybczyński z Bambini Racing oraz Słowak Martin Soltys, który również znalazł się na podium klasyfikacji generalnej. Natomiast zwycięzcą serii w tym sezonie został Aleksander Rogowski z KRK Racing, który w finale w Zielonej Górze zanotował słabszą formę zajmując pozycje w drugiej części pierwszej dziesiątki, ale do samego końca pozostał liderem i zdobył bilet na finał światowy.

Niezwykle ciekawa była rywalizacja juniorów. W Junior Max puchar powędrował do kierowcy Bambini Racing Franciszka Cegielskiego, zwycięzcy finałowej rundy, a kolejne miejsca zajęli Franciszek Sulima, również z Bambini i Jan Stencel z teamu Ernst Racing. Kierowcy walczyli do ostatniej rundy o miejsca na podium klasyfikacji generalnej, a w walkę o podium w klasyfikacji generalnej serii zaangażowanych było aż sześciu zawodników.

W kategorii Senior Max liderem przez większą część sezonu był Kacper Turoboyski z Bambini Racing, ale tuż przed finałem rozgrywek polskiej serii, na pozycji lidera zastąpił go Tomasz Ibsen z KRZ Motorsport i prowadząc w klasyfikacji generalnej w dobrym stylu chciał zakończyć sezon. Rywalizacja trwała do ostatniego wyścigu, w którym wygrał Kacper Turoboyski, ale ostatecznie sześcioma punktami w klasyfikacji generalnej pokonał go Tomasz Ibsen. Trzecie miejsce w rundziei w całym sezonie zajął Filip Niewiadomski (KRZ Motorsport).

W kategorii DD2 Max zwycięstwo w całym sezonie zostało przesądzone jeszcze przed ostatnią rundą. Kategorię wygrał David Aulejtner z teamu Wyrzykowski Motorsport, który zgromadził na swoim koncie dość znaczną przewagę. Davida zabrakło podczas finałowej rundy, w której pewne zwycięstwo odniósł Dawid Maślakiewicz (46Team), a swój pierwszy wyścig w karierze wygrała podczas tych zawodów Kornelia Olkucka (46Team), którą mieliśmy zobaczyć również na drugiej pozycji w zawodach oraz, co najważniejsze, na trzeciej w klasyfikacji generalnej. Niestety, Kornelia została zdyskwalifikowana po wygranym wyścigu za niezgodności techniczne, zwycięstwo zostało jej odebrane, a tym samym straciła podium rundy i klasyfikacji generalnej.
W zawodach w Starym Kisielinie wygrał Dawid Maślakiewicz, drugi był Jan Frost (46Team), a trzecie miejsce zajął Rafał Wyrzykiewicz (46Team).

Pełne wyniki ostatniej rundy Rotax Max Challenge Poland

Wyniki całego sezonu

Paweł Surynowicz
Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

NOWOŚCI

Dlaczego Przemek Szafrański tak przegrał mimo legendy Subaru

Za nami finał sondy programu "Duda vs Szafrański". Program TVN Turbo przyciągnął uwagę wielu miłośników rajdów, w...

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

Choinka z dostawą na dachu Subaru Impreza

Choinka Subaru Impreza
Macie już choinkę? Rallye-Magazine pokazuje jak dostarczyć ją przy pomocy Subaru Impreza. Nie róbcie tego w domu! Choinka...

Duda kontra Szafrański – wygrywa Mitsubishi Lancer Grzegorza Dudy

Duda kontra Szafranski - evo subaru
5 sezon programu telewizyjnego Duda kontra Szafrański wygrywa Grzegorz Duda ze swoim Mitsubishi "Evo". Fakt ten wspominamy,...

NAJPOCZYTNIEJSZE