Znamy kalendarz Rajdowych Mistrzostw Południa 2024

Fot. Rajdowe Mistrzostwa Południa

Organizatorzy Rajdowych Mistrzostw Południa opublikowali projekt kalendarza na sezon 2024. W przyszłym roku odbędzie się siedem rund – o jedna więcej niż w trwającym obecnie cyklu.

Nowa runda RMP została umieszczona już na samym początku kalendarza. Jest nią Rajd Doliny Sadu w Jarosławiu, organizowany przez Automobilklub Doliny Sadu w dniach 12-13 kwietnia.

Kolejne odsłony Rajdowych Mistrzostw Południa będą pokrywać się z tegorocznymi: Rajd Nyski, Valvoline Rajd Małopolski i 10. Rajd Rzeszowiak. Warto jednak zwrócić uwagę na zmianę daty rajdu w Makowie Podhalańskim, z lipca na czerwiec.

Piątą rundą będzie 69. Rajd Wisły, który nie ma jeszcze dokładnej daty. Inaczej niż w tym roku, odbędzie się on przed Rajdem Śląska, który zaplanowano w okresie września-października, poprzedzając kończący sezon 48. Rajd Cieszyńska Barbówka w weekend 15-16 listopada.

Kalendarz na sezon 2024 nie jest jedyną informacją, na którą czekali zawodnicy Rajdowych Mistrzostw Południa. Organizator ma w najbliższym czasie poinformować o przyszłości Grupy A i PPC, co jest związane z ogłoszonymi niedawno konsultacjami.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Południa 2024

19-20 kwietnia Rajd Doliny Sadu
11-12 maja Rajd Nyski
7-8 czerwca Valvoline Rajd Małopolski
9-10 sierpnia 10. Rajd Rzeszowiak
13-15 września 69. Rajd Wisły
11-13 października Rajd Śląska
15-16 listopada 48. Rajd Cieszyńska Barbórka

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.