Gościnne zwycięstwo Gościa – 3 runda Szutrowego pucharu

W kalendarzu dopiero kwiecień, a EXIDE Szutrowy Puchar Toru Słomczyn ma już za sobą trzy eliminacje. Najnowsza runda odbyła się w minioną sobotę. Na starcie stanęło ponad 50 kierowców. Warunki były zmienne, pierwszy przejazd ruszył po mokrym, ale ostatni już niemal po suchej nawierzchni.

Organizator przygotował 5 przejazdów więc kierowcy mieli do pokonania dodatkowe sportowe kilometry. Niestety na pierwszym przejeździe z rywalizacji odpadł Adam Nowak w piekielnie szybkim Subaru Justy. Zwycięzca pierwszej rundy dojechał zaledwie pod trybunę Autodromy Słomczyn, dalszą jazdę uniemożliwiła mu awaria skrzyni biegów.

Pierwszym liderem został Emil Uszyński, który w tym sezonie startuje wybiórczo w Szutrowym Pucharze Toru Słomczyn. Jego tempa próbował dotrzymać 12 letni Maksymilian Orlikowski w Crosskarcie. Zawodnicy licencjonowani opanowali pozycje aż do 7 miejsca i nie wiele się to przez cały dzień zmieniało.

W przesychających i później suchych warunkach „Goście” zdominowali klasyfikację łączną. Emil Uszyński nie dał szans rywalom i zgarnął najlepszy wynik dnia. Wygrał 4 z 5 przejazdów. Tylko raz pierwszą pozycję odebrał mu Maks Orlikowski na przejeździe numer dwa. Niestety kara 10 sekund zniwelowała dobry wynik i młody zawodnik musiał nadrabiać karny czas.

Uszyński odjechał konkurencji aż na 14 sekund po finałowym przejeździe. Drugie miejsce wywalczył Piotr Fukowski w Subaru Legacy. Top 3 zamknął Tomasz Sokal w rallycrossowej Toyocie GR Yaris. W klasyfikacji generalnej kierowców amatorów ponownie tryumfował Maciej Stępniak w Subaru Impreza. Drugie miejsce wywalczył Adam Kozak w wolnossącym Subaru Impreza. Podium zamknął kolejny kierowca Subaru czyli Michał Kozłowski.

Kolejne zmagania na szutrowym odcinku Autodromu Słomczyn już w kwietniu. Czwarta runda odbędzie się w terminie 13.04. Później czeka nas przerwa ze względu na intensywny sportowy sezon na Autodromie Słomczyn. Miłośnicy luźnej nawierzchni powrócą dopiero po wakacjach, a dokładnie 12 października (5 runda).