piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościHołowczyc chce sprawdzić się na... torze

Hołowczyc chce sprawdzić się na… torze

Podczas dni testowych na torze Portimao w Portugalii zespół Inter Europol Competition gościł prawdziwą polską legendę sportu motorowego. Tym sposobem Krzysztof Hołowczyc na własnej skórze potencjał bolidu klasy LMP3.

Rajdowy mistrz Europy, uczestnik wielu rajdów WRC, wielokrotny rajdowy mistrz Polski, trzeci kierowca na mecie Dakaru 2015 Krzysztof Hołowczyc zajął miejsce w kokpicie żółto-zielonego Ligier JS P320 klasy LMP3. W tym roku 59-letni kierowca wygrał Puchar Europy FIA w rajdach Baja Cross-Country.

Krzysztof Hołowczyc: “Testy z zespołem Inter Europol Competition sprawiły mi wielką przyjemność. Rajdy, w których do tej pory startowałem to zupełnie inny świat! Na torze nie ma miejsca na jazdę bokiem czy jakąkolwiek improwizację. Prototyp LMP3 to bardzo poważny samochód wyścigowy. Po pokonaniu kilkunastu okrążeń konieczna była głębsza analiza moich przejazdów z inżynierem, aby poprawić tempo. Nie było to proste. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że mamy w Polsce zespół startujący z sukcesami w wyścigach na najwyższym poziomie i często zajmujący miejsca na podium. Jestem z tego naprawdę dumny!”

Niewielu jest kierowców, którzy startowali w swej karierze w WRC, w Dakarze, w rajdach Baja  Cross-Country i w wyścigach długodystansowych. Krzysztof Hołowczyc nie wyklucza żadnej możliwości. Czas pokaże, co przyniesie przyszłość.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE