Hoonitron Kena Blocka na Goodwood Festival of Speed 2023 [video]

Goodwood Festival of Speed, Hoonitron Kena Blocka, Tom Kristensen

Goodwood Festival of Speed dobiega końca! Pojawiają się już bardzo „soczyste materiały” z tego święta motoryzacji, które odbywało się właśnie teraz, w weekend 13-16 lipca 2023. Na pierwszy ogień Hoonitron!

Goodwood Festival of Speed to właśnie to wydarzenie, podczas którego Hoonitron był mile widziany. Niesamowita konstrukcja i niesamowita pamiątka po legendarnej postaci. Ken Block odszedł w tragiczny sposób w styczniu 2023, ale za życia zdążył jeszcze nagrać odcinek z serii Gymkhana, z tym właśnie wozem.

Zobacz również: Ken Block kontynuuje cykl Gymkhana w elektrycznym Audi S1

Przejazd elektrycznym potworem Audi S1 HOONITRON wykonał Tom Kristensen – dziewięciokrotny zwycięzca wyścigu Le Mans.

Goodwood Festival of Speed to święto wszystkich fanów sportów motorowych. Spotykają się w posiadłości lorda Marcha leżącej w hrabstwie West Sussex na południu Wielkiej Brytanii. Historia tego miejsca sięga lat 30-tych ubiegłego wieki, gdy to dziadek aktualnego właściciela zbudował tam tor o długości 3,8 km.

Od 1993 roku odbywa się tam Festival of Speed (Festiwal prędkości).
Do Goodwod przyjeżdżają wtedy pasjonaci sportów motorowych i motoryzacji we wszelkiej postaci. Zobaczymy egzotyki, rajdówki, bolidy wyścigowe, zabytkowe wozy, trójkołowce, czy takie ultra nowoczesne konstrukcje jak Hoonitron ekipy HOONIGAN.

Podczas festiwalu w 2022 roku pojawiło się inne auto od ekipy HOONIGAN – Subaru GL Wagon Travisa Pastrany.