czwartek, 2 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościInter Europol Competition w ostatniej rundzie sezonu WEC: Bahrajn na horyzoncie

Inter Europol Competition w ostatniej rundzie sezonu WEC: Bahrajn na horyzoncie

Zbliża się finał tegorocznego sezonu Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA, z udziałem polskiego zespołu Inter Europol Competition. Nadszedł więc czas, aby odkurzyć żółto-zielony prototyp z numerem 34 i spróbować powalczyć o jak najlepszy wynik na pustynnej wyspie w Zatoce Arabskiej, u wybrzeży Arabii Saudyjskiej.

Zespół jest już w ostatniej fazie przygotowań do finału sezonu w Bahrajnie, gdzie trio Kuba Śmiechowski, Alex Brundle i Esteban Gutierrez pokaże się na torze podczas wyścigu po raz ostatni w tym roku.

Dramat załogi #13 w Portimão

Szczęście było tak blisko… Trio #13 przyjechało do Portimão w roli zdecydowanych faworytów do tytułu mistrzowskiego w European Le Mans Series 2022, z 19-punktową przewagą nad rywalami z zespołu Cool Racing. Załodze Inter Europol Competition wystarczała do pełni szczęścia szósta pozycja na mecie wyścigu, niezależnie od tego, co osiągną rywale.  

Po trzykrotnym zajęciu drugiego miejsca w serii w przeszłości, w zespole panowało przekonanie, że tym razem to musi się udać. Tak się jednak nie stało. Kontakt z prototypem LMP2 i późniejszy defekt układu kierowniczego wyeliminowały Ligiera #13, gdy do końca wyścigu i sezonu pozostało mniej, niż 15 minut. Niestety, oznaczało to koniec szans na pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji sezonu ELMS i tytuł mistrzowski.  

Pomimo oczywistego i wielkiego rozczarowania, zespół, w tym oczywiście załoga #13, mają wszelkie powody do dumy ze swoich wcześniejszych trzech zwycięstw, po pechowym początku sezonu. Podobnie, w mistrzostwach LMP2 tempo załogi było bardzo dobre. Trzydzieści punktów zdobyte w dwóch ostatnich wyścigach pozwoliło na znaczący awans w końcowej klasyfikacji sezonu.

Spojrzenie w przyszłość

Flaga w czarno-białą szachownicę w Portimão oznaczała koniec wyścigu i sezonu ELMS, ale nie koniec zajęć dla zespołu. Po zakończeniu ścigania w European Le Mans Series, team spędził na południu Portugalii jeszcze trzy pracowite dni testowe. 

Dotychczasowy kierowca w załodze LMP3 Amerykanin Charles Crews otrzymał szansę poprowadzenia prototypu LMP2. Zespół miał okazję, aby przetestować różnych kierowców – byłych, obecnych i być może przyszłych, zarówno w kokpitach maszyn LMP2, jak i LMP3.  

Sześciu kierowców testowało prototyp LMP2, a dziesięciu samochody LMP3, podczas gdy zespół analizował różne możliwości skomponowania przyszłych składów załóg na Asian Le Mans Series 2023, a także inne serie i kolejne sezony wyścigowe.

A teraz Bahrajn 

Po znakomitym występie na torze Monza w lipcu, gdzie Kuba, Alex i Esteban zapewnili sobie najlepsze w sezonie czwarte miejsce na mecie czwartej rundy Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA, wyścig w Fuji w Japonii okazał się trudniejszy. Teraz, w ostatniej rundzie mistrzostw w Bahrajnie, zespół dołoży wszelkich starań, aby zakończyć sezon dobrym wynikiem.

Harmonogram weekendu 8h of Bahrain, szóstej rundy WEC

Czwartek, 10 listopada 10.15 Trening 1

16.30 Trening 2

Piatek, 11 listopada 09.00 Trening 3

15.10Sesja kwalifikacyjna

Sobota, 12 listopada 12.00 Wyścig (8 godzin)

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Załoga Postawka/Postawka w czołówce Monte-Carlo Historique

Postawka
Jubileuszowy, 25. Rallye Monte-Carlo Historique już za nami. Tegoroczna edycja okazała się wielki sukcesem dla biało-czerwonych. Na...

Prema ogłasza skład LMP2. Rosjanin zamiast Kubicy

Prema ogłasza skład w LMP2
Prema startuje kolejny sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA. W barwach włoskiego sezonu, w którym w ubiegłym...

McRae wystartuje w ERC. Trzecie pokolenie rajdowego klanu

McRae
McRae to nazwisko, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać w świecie rajdów. W tym sezonie w Rajdowych Mistrzostwach...

Kalendarz Tarmac Masters 2023

Tarmac
Przed nami ósmy sezon sportowej rywalizacji w ramach cyklu Tarmac Masters. Tegoroczna batalia zyska jednak nowy, istotny...

Partnerstwo z marką Stake gwoździem do trumny Alfa Romeo?

Stake
F1 to ogromny biznes, zaś kwestie sponsoringu czy partnerstwa medialnego to motor napędowy tego sportu. Nic więc...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here