wtorek, 3 października, 2023
Strona głównaAktualnościInvelt Rally Pacejov - 2 etap by Motorsport Revue

Invelt Rally Pacejov – 2 etap by Motorsport Revue [wideo]

Czeskimi rajdami nie sposób się znudzić. Fantastyczne trasy, wierni kibice i emocjonujące przejazdy – to wszystko w podsumowaniu Rajdu Pacejov od Motorsport Revue!

Rywalizacja w Mistrzostwach Czech dotarła na południe kraju. Rajd Pacejov z bazą w Horažďovicach zamknął rywalizację i wyłonił Mistrzów u naszych południowych sąsiadów. Ostatnia runda cyklu była podwójnie punktowana, więc w kwestii tytułu wszystko mogło się wydarzyć.

To była rywalizacja dla kibiców o mocnych nerwach. Jan Kopecky stoczył zażarty pojedynek z Vaclavem Pechem w Focusie 06 WRC. Kierowca Skody prowadził po sobotnim etapie, ale w niedzielę jego rywal rzucił się do walki. Fantastyczna szarża sprawiła, że to właśnie Pech stanął na najwyższym stopniu podium. Różnica między nim a Kopeckym? Zaledwie jedna sekunda.

Dla kierowcy z Pilzna było to piąte zwycięstwo w tym sezonie (na siedem rund!). Jednak Mistrzem Czech ponownie został Jan Kopecky. Dlaczego? Jako, że Pech korzystał z samochodu WRC, jego triumfy nie liczyły się do klasyfikacji punktowej.

Jan Kopecky został mistrzem swojego kraju już po raz dziewiąty w karierze i trzeci z rzędu. W ostatnich latach nie ma niego mocnych. Tytuł był w stanie mu zabrać jedynie Vaclav Pech w skróconym sezonie 2020.

W Rajdzie Pacejov nie zabrakło polskich akcentów bo Hyundaiem i20 R5 wystartowali Dariusz Biedrzyński i Rafał Fiołek. Załoga Kowax Racing zajęła 23 miejsce w klasyfikacji generalnej.

NOWOŚCI

Andrzej Dobosz spocznie na cmentarzu w Świdnicy

Dobosz
Rajdowy Dolny Śląsk pogrążony jest w żałobie. W piątek, 29 września pracownicy Automobilklubu Sudeckiego poinformowali o śmierci...

(Moto)Wizja Tygodnia – 2-9 października

Podkręcamy tempo na antenie Motowizji mimo rozpoczętej jesieni. Nie dość, że zakończymy kolejną rundę playoffów NASCAR, to...

Strzelanina sposobem na rozwiązanie sporu… klienta i właściciela serwisu

Stouts Auto
Do czego może posunąć się niezadowolony klient? Jak pokazuje niedawny przykład z Florydy, desperacja prowadzi do szalonych...

Porsche 911 GT3 R rennsport – kolejna torowa zabawka ze Stuttgartu

Porsche ma nową propozycję dla fanów szybkiej jazdy, którzy nie chcą się ścigać. Porsche 911 GT3 R...

Byśkiniewicz i Siatkowski rajdowymi Wicemistrzami Polski 2023

 Perfekcyjny, bezbłędny sezon i tytuł Wicemistrzów Polski – Łukasz Byśkiniewicz z Danielem Siatkowskim w doskonałych humorach i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here