Jurecki i Jamroziak wspólnie w mocnej obsadzie Cieszyńskiej Barbórki

fot. Tuszyński Rally Foto

Jacek Jurecki i Piotr Jamroziak, po mocnym wyniku w Wiśle, postanowili jeszcze raz zmierzyć się z odcinkami specjalnymi. Tym razem wybór padł na trasy Śląska Cieszyńskiego i zaplanowany na najbliższy weekend 47. Orlen Oil Rajd Cieszyńska Barbórka (17-18 listopada 2023). Kierowca z Bielska-Białej stanie na starcie w Cieszynie już siódmy raz w swojej karierze, dwukrotnie stając na podium klasyfikacji generalnej (sezony 2018 i 2019), jednak pod pewnym względem będzie edycja wyjątkowa.

Z ponad 80 startami w karierze, właśnie w ten piątek i przed swoimi kibicami Jacek Jurecki wspierany przez Piotra Jamroziaka, zadebiutuje w samochodzie kategorii Rally4. Dzięki partnerom i sponsorom będzie to jedna z najnowszych konstrukcji tego typu – Opel Corsa Rally4. Za przygotowanie samochodu odpowiedzialna będzie firma Evo-Tech, wspólnie z którą Jacek Jurecki sięgał po wiele ze swoich rajdowych sukcesów. Na rajdówce z 31. numerem startowym nie zabraknie charakterystycznych biało-czerwonych kolorów i barw zaufanych partnerów zespołu: Blachdom Plus, ZAAR Nowoczesne Wnętrza, Albud Okna i Drzwi, myperfecthouse.pl, 3W Maszyny Budowlane, Pokrycia Dachowe Pniok & Konior, Radex Bielsko-Biała oraz MERRY Boutique.

Harmonogram finałowej rundy Rajdowych Mistrzostw Południa (rozgrywanej także jako Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2023) to trzy pętle i sześć asfaltowych odcinków specjalnych o łącznym dystansie ponad 49 km. Zanim jeszcze w sobotę rozpocznie się walka o punkty, na piątek zaplanowano jeszcze oficjalny start i widowiskowy wieczorny prolog w centrum miasta – rozgrywany poza klasyfikacją rajdu (start od 19:00).

Jacek Jurecki: Rajd Wisły mocno pobudził nasz apetyt do rywalizacji, więc razem z Piotrem postanowiliśmy, że nie będzie to ostatni tegoroczny start. Mocno pracowaliśmy nad dopięciem budżetu i dzięki naszym partnerom, za kilka dni zrealizujemy ten plan. Rajd Cieszyńskiej Barbórki zawsze wywołuje ogromne emocje, bez względu na to, który raz staje się na starcie.

Zapowiadają się trudne warunki pogodowe, ale taki urok listopadowej rywalizacji w Beskidach. Na pewno nie będzie to łatwy start, w nowym samochodzie i wśród tylu mocnych rywali w „ośce”. Ale jesteśmy z Piotrem dobrze przygotowani. Wisła pozwoliła nam dobrze dopasować się w rajdówce, więc teraz trzeba to wykorzystać. Dziękuje naszym partnerom za zaufanie i szansę na kolejny cenny start. Będzie ogień! Do zobaczenia na odcinkach. Mocno liczymy na Wasze wsparcie na trasie!

Piotr Jamroziak: Z nieukrywaną ekscytacją odliczam kolejne dni do startu w 47. Rajdzie Barbórka Cieszyńska. Po naszym wspólnym sukcesie podczas Rajdu Wisły po cichu liczyłem na to, że jeszcze nie raz będzie nam dane zasiąść razem w aucie rajdowym. Jak widać warto marzyć i spełniać marzenia! Możliwość kolejnego startu u boku Jacka jest dla mnie nobilitacją, ale również niesamowitą motywacją do dalszego rozwoju.

Specyfikę odcinków wokół Cieszyna miałem już okazję poznać startując tutaj w SKJSie w 2017 roku, także wiem, że czekają na nas wymagające odcinki a w kontekście rywalizacji karty rozdawać będzie pogoda. Skupiamy się na swoim zadaniu i zrobimy wszystko co w naszej mocy by w sobotę zameldować się na mecie rajdu z jak najlepszym wynikiem. Zapraszam do kibicowania na odcinkach i trzymania za nas kciuków.

Moje starty w sezonie 2023 są możliwe dzięki partnerom: Info Intelligent, Antal Polska, DIL3R, Future Fund ABC.