piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKacper Wróblewski i Jakub Wróbel nowym autem na Barbórce

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel nowym autem na Barbórce

W dniach 3-4 grudnia w Warszawie odbędzie się już ostatnie rajdowe wydarzenie w tym roku. Jest to Rajd Barbórka – wyjątkowa, a zarazem największa impreza motoryzacyjna w kraju, która stanowi zakończenie sezonu sportów motorowych w Polsce.

Dzięki temu organizatorzy nie mogą narzekać na frekwencję, gdzie na liście zgłoszeń widnieją aż 103 załogi. Czeka na nie 6 prób, w tym połowa nowych, a najlepsi będą mogli pościgać się w słynnym Kryterium po ulicy Karowej.

 – Przed nami ostatni rajd sezonu. Niektórzy nazywają go właśnie rajdem, mimo, że nie ma za wiele wspólnego z typowymi oesami, inni z kolei KJS’em (Konkursowa Jazda Samochodem). My jednak wiemy jedno – jedziemy do stolicy, aby dobrze się bawić i podziękować wszystkim za wsparcie i za ten sezon.  W tradycyjnych rundach RSMP ścigamy się na ułamki sekund między drzewami przez cały rok. Stąd też walcząc na czas ciężko o jazdę pokazową, taką stricte dla kibiców. Podczas Barbórki wygląda to trochę inaczej, bo w głównej mierze zamierzamy walczyć o uśmiech i satysfakcję widzów. Dlatego też do Warszawy przywieziemy Subaru Imprezę STI, potocznie zwaną „Nubirą”, zbudowaną przez JB Motorsport oraz WRB Performance. Zamierzamy dobrze się bawić, a dzięki temu cieszyć wasze oko – to będzie ukłon dla naszych partnerów za sezon 2021 i dla was – kibiców, za trzymanie za nas kciuków przez cały rok. Oczywiście to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie naszych sponsorów i partnerów, czyli PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, Miasto i Gmina Myślenice, ECUMASTER oraz Arcus Premium Hostel w Warszawie. – mówi Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

W 59. Rajdzie Barbórka załoga ORLEN Team – Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel postanowili zaskoczyć kibiców, jeśli chodzi o ich rajdową broń. Duet pojawi się na trasach właśnie w Subaru Imprezie STI o mocy 350 KM. Naklei na nią czwarty numer startowy.

– Barbórka to dość specyficzna impreza. Niektórzy jadą z nastawieniem wygranej, inni bardziej pokazania się i podziękowania za cały sezon. Myślę, że dla nas ważniejsze jest to drugie, bo gdzie lepiej moglibyśmy odwdzięczyć się wszystkim za naszą jazdą, niż właśnie tutaj w Warszawie. Liczę na to, że wspólnie pokazowymi przejazdami uczcimy hucznie nasz tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 2. A jak już pewnie widzieliście w naszych social mediach, będzie ogień. –  podsumował Kuba Wróbel, pilot Kacpra Wróblewskiego.

Rajd Barbórka rozpocznie się w piątek o godzinie 18:00 od startu honorowego w Pruszkowie. Następnie zawodnicy ruszą na miejski odcinek, z efektownym przejazdem na terenie parkingów centrum handlowego. W sobotę załogi dwukrotnie przejadą oes Tor Słomczyn, z szutrową sekcją z hopkami.  Kolejne dwie próby odbędą się na już dość dobrze znanym zawodnikom torze na Służewcu. Przed ostatnim odcinkiem na Bemowie rajdowe duety będzie można spotkać na serwisie na terenie Automobilklubu Polski, gdzie później wystartują już do ostatniej próby.  Od 17:30 rozpocznie się słynne Kryterium KAROWA, z udziałem najszybszych załóg. Łącznie zawodników i kibiców czeka prawie 30 km ścigania.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE