piątek, 1 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościKarkuszewski szóstym mistrzem WORK STUFF Super S Cup

Karkuszewski szóstym mistrzem WORK STUFF Super S Cup

Adam Karkuszewski odniósł zwycięstwo w ostatnim wyścigu sezonu 2023 i został Mistrzem Polski WORK STUFF Super S Cup. Szósty z kolei mistrz przyjechał na metę przed Damianem Stachowiakiem i Jackiem Cichopkiem.

Z pierwszego pola do ostatniego wyścigu sezonu wystartował Tomasz Nojman. Obronił prowadzenie w pierwszym zakręcie, mając za sobą Adama Nojmana i Karkuszewskiego, który objechał Damiana Stachowiaka.

Zdeterminowany, aby wygrać ostatni wyścig Karkuszewski opóźnił hamowanie do «Uśmiechu Szatana» i objął prowadzenie. Jego śladami podążył Adam Nojman, również wyprzedzając Tomasza, którego w następnym zakręcie atakował także Jacek Cichopek. Młodszy z Nojmanów obronił jednak pozycję, a przed Cichopkiem pierwsze okrążenie zakończył Jerzy Drabent.

Największym przegranym na starcie był Stachowiak, który spadł z trzeciej na szóstą lokatę. Siódme miejsce utrzymał Paweł Namysłowski, przed Konradem Milerem, startującym z alei serwisowej Przemysławem Plucińskim i Tomaszem Urbańskim.

Karkuszewski szybko wystrzelił do przodu i odjechał od reszty stawki na ponad cztery sekundy. Walka o drugie miejsce tymczasem zaczęła się zaostrzać. Na piątym okrążeniu Drabent i Stachowiak wyprzedzili Tomasza Nojmana, by po chwili znaleźć się tuż za tylnym zderzakiem Adama.

Na kolejnym kółku Stachowiak wyprzedził Drabenta, a Cichopek znalazł się przed Tomaszem Nojmanem. Stachowiak nie ustępował i w połowie wyścigu objechał Adama Nojmana w walce o drugie miejsce. Cichopek z kolei wyrwał Drabentowi czwartą lokatę.

Po wyjściu na drugie miejsce, Stachowiak zarzucił tempo lepsze od lidera i do końca wyścigu zbliżył się do niego na półtorej sekundy. Karkuszewski odniósł jednak swoje czwarte zwycięstwo w sezonie 2023, co miało mu wystarczyć do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Drugie miejsce Stachowiaka ugruntowało go na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, przed Adamem Nojmanem, który na dziewiątym okrążeniu stracił miejsce na podium na rzecz niepunktującego Cichopka.

Zwycięzca piątkowego wyścigu Drabent był na mecie piąty, przed Tomaszem Nojmanem, Namysłowskim, Plucińskim, Milerem i Urbańskim, który musiał zjechać na pit-stop.

P Nr Kierowca Rezultat
1 83 Adam Karkuszewski 14 okr.
2 23 Damian Stachowiak + 1,545
3 66 Jacek Cichopek + 2,480
4 73 Adam Nojman + 12,034
5 54 Jerzy Drabent + 13,704
6 95 Tomasz Nojman + 13,777
7 13 Paweł Namysłowski + 31,800
8 8 Przemysław Pluciński + 31,969
9 93 Konrad Miler + 1:46,431
10 21 Tomasz Urbański + 1 okr.

Podobają się Tobie nasze newsy? Obserwuj RALLY and RACE także na Google News.

Tomasz Kubiak
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Łukasz Borowski: „Mam nadzieję, że zobaczymy się na Karowej!”

Borowski
Łukasz Borowski to stały bywalec superoesów i amatorskich imprez torowych, na których święcił już niejeden triumf. Przed...

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka. Jesteśmy na miejscu! Badanie Kontrolne do 61. Rajdu Barbórka zlokalizowane jest...

Czy to koniec The Grand Tour? Nakręcono już ostatni odcinek?

Grand Tour
Wygląda na to, że słowa Clarksona wypowiedziane w 2019 roku okazały się prorocze... Według najnowszych doniesień, Amazon...

61. Rajd Barbórka – utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

Dosłownie godziny dzielą nas od startu 61. edycji Rajdu Barbórka. Włodarze Warszawy poinformowali o wszystkich utrudnieniach w...

61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

NAJPOCZYTNIEJSZE