Kibicuj Damianowi Litwinowiczowi na żywo z MotoWizją – harmonogram

Damian Litwinowicz of Volland Racing in action at FIA World RX of Montalegre , Portugal on 4 June 2023 // @World / Red Bull Content Pool // SI202306040517 // Usage for editorial use only //

Estering w niemieckim Buxtehude to jeden z czterech torów, które znalazły się w kalendarzu World RX po kilkuletniej przerwie. Ponownie nie zobaczymy jednak w akcji stawki mistrzostw świata, jako że trwa śledztwo dotyczące spłonięcia dwóch Lancii RX1e w padoku w Lydden Hill.

Na jednym z najszybszych torów w kalendarzu rozstrzygną się w najbliższy weekend losy tytułów w pozostałych kategoriach. Najklarowniej sytuacja wygląda w Euro RX1. Przy odrobinie szczęścia Anton Marklund będzie mógł celebrować obronę mistrzostwa Europy już po biegach kwalifikacyjnych. Dużo ciaśniej jest za to w tabeli RX2e. Od początku sezonu o czołowe lokaty walczyli tam Nils Andersson oraz Isak Sjökvist, a do szwedzko-szwedzkiego pojedynku po świetnym występie w belgijskim Mettet dołączyła ich rodaczka Mikaela Åhlin-Kottulinsky.

Najciekawiej dla polskich kibiców prezentuje się w Euro RX3. Tylko jeden raz polski kierowca został  mistrzem Europy w rallycrossie. Był to Krzysztof Groblewski w sezonie 2006.  Pod dwóch wicemistrzostwach, sięgnął on w końcu po najwyższe trofeum w Dywizji 1A. Jej następcą jest właśnie Euro RX3, gdzie przed finałową rundą z przewagą pięciu punktów prowadzi Damian Litwinowicz.

Zobacz także: Finałowa batalia Damiana Litwinowicza

Niedziela, 20 sierpnia

12:00 Euro RX3 H4

15:35 Euro RX3 SF

17:45 Euro RX1 SF/Euro RX3 F/RX2e F/ Euro RX1 F