Kierowca F1 kupił udziały w klubie piłkarskim

Fot. FC Versailles 78

Pierre Gasly zajmuje 21. miejsce po dwóch wyścigach sezonu 2024 Formuły 1, a jego Alpine A524 nie pozwoli mu szybko na poprawę pozycji w klasyfikacji generalnej. Czekając na usprawnienia auta, Francuz znalazł sobie projekt poboczny – inwestycję w klub piłkarski.

Kierowca kupił udziały w ekipie FC Versailles, stając się jednym z zaledwie trzech współwłaścicieli. Klub nie poinformował, ile udziałów kupił Gasly, ani jaka była wartość transakcji.

Poza samą inwestycją pieniężną, Gasly ma wspomóc klub swoją wiedzą na temat uzyskiwania wyników na najwyższym poziomie sportu. Zwycięzca jednego wyścigu Grand Prix pomoże ściągnąć także sponsorów, wykorzystując swoją rozpoznawalność w kraju.

„Cieszę się z zaangażowania w FC Versailles, bo zawsze chciałem mieć swój udział w profesjonalnym futbolu. Wraz z Alexandrem i Fabienem [współwłaścicielami klubu] dzielimy wartości, ambicje i ducha rywalizacji, które pozwolą nam rozwijać klub w pozytywnym kierunku. To początek pięknej historii. Do boju Versailles!” – powiedział Gasly.

FC Versailles 78 to ekipa, która w swojej obecnej formie istnieje od 1989 roku, z fuzji dwóch klubów. Historia zespołu sięga jednak do lat 30., a jej główny zespół rywalizuje w rozgrywkach Championnat National 2 – czwartej francuskiej lidze.

Gasly nie jest jedynym kierowcą F1, który został współwłaścicielem zespołu w innej dyscyplinie sportu. W 2022 roku Lewis Hamilton był w gronie inwestorów, którzy kupili ekipę futbolu amerykańskiego Denver Broncos. Fernando Alonso próbował z kolei bez sukcesu założyć zespół kolarski cyklu UCI Pro Tour.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.