Kolejne zwycięstwo Ławskiego w Trofeo di serie

Fot. Tomasz Kubiak

Piotr Ławski kontynuuje zwycięską serię, którą można zacząć nazywać dominacją w cyklu Trofeo di serie. W niedzielę mistrz z sezonu 2021 wygrał swój trzeci wyścig z rzędu, który zapewnił mu ponad 50-puntkowe prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Jako zwycięzca pierwszego wyścigu weekendu, Ławski musiał startować w niedzielę z szóstej pozycji. Nie marnował jednak czasu i już na pierwszym okrążeniu wyprzedził Juliana Śmiechowskiego, Mateusza Peczkę i Franza Dziwoka, by awansować na drugą lokatę.

Prowadzenie objął tymczasem Michał Radołowicz, który pokonał po starcie Filipa Dzitko – ten miał zakończyć swój wyścig przedwcześnie, wycofując się z rywalizacji po przejechaniu zaledwie czterech okrążeń.

Radołowicz utrzymywał prowadzenie przez trzy okrążenia, lecz na czwartym kółku stracił pozycję lidera, spadając za Ławskiego, Śmiechowskiego i debiutującego w ten weekend Peczkę. Pierwsza trójka dojechała już do mety w takiej kolejności, a na koniec wyścigu dzieliło ich zaledwie 3,375 sekundy.

Po nieudanym pierwszym okrążeniu, Franz Dziwok powoli odrabiał straty i przebił się z siódmej na czwartą lokatę, wyprzedzając Radołowicza w połowie dystansu. Za tą dwójką, na siódmym miejscu wyścig zakończył David Dziwok, wyprzedzając na siódmym kółku Rafała Paprotę. Kolejne pozycje zajęli Nikodem Sobczyk i Franciszek Hałatnik.

Na koniec drugiej rundy sezonu 2023, Ławski prowadzi z dorobkiem trzech zwycięstw i 198 punktów. Drugi w tabeli Śmiechowski – który trzy ostatnie wyścigi zakończył na drugim miejscu – traci 54 punkty, a zwycięzca inauguracyjnego wyścigu Hałatnik jest już 96 punktów z tyłu.

Cykl Trofeo di serie ponownie dołączy do harmonogramu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP podczas kolejnej rundy w połowie lipca.