Kolejny samochód Kena Blocka trafia na sprzedaż

207
Fot. LBI Limited

Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o rajdowej Subaru Imprezie Kena Blocka, która trafiła na internetową aukcję. Teraz pojawiła się okazja, aby kupić pojazd nieprzeznaczony do rywalizacji, a wyłącznie do popisów.

Jeśli chodzi o rajdowe Subaru, to najwyższa oferta wyniosła 146 tysięcy dolarów. Było to mniej niż cena minimalna, której sprzedawca zdecydował się nie ujawnić. Właściciel w tej sytuacji nie ma obowiązku sprzedaży i spekuluje się, że zatrzyma samochód, aby spróbować go sprzedać ponownie za jakiś czas.

Użytkownik, który zaoferował najwyższą kwotę, może ją teraz przeznaczyć na Forda F-150 RaptorTRAX z 2009 roku, który pojawił się w kilku filmach wideo z udziałem Amerykanina.

Półciężarówka została znacząco przebudowana i posiada oczywiście pełną klatkę bezpieczeństwa nie tylko w kabinie, ale również w strefie ładunkowej, aby w przypadku dachowania nie doszło do zniszczenia… rozkładanego grilla. Zamontowano także zewnętrzny system nagłośnienia oraz wyciągarkę.

Cechą rozpoznawczą F-150 jest jednak zestaw gąsienic Mattracks 105M1-A1, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszym terenie. Aby polepszyć właściwości jezdne wymieniono także zawieszenie oraz silnik – z wolnossącego 5,4-litrowego V8 na 6,2-litrową jednostkę z turbodoładowaniem.

Tym razem cena, jaką trzeba zapłacić za pojazd Kena Blocka jest znana – to 195 tysięcy dolarów. Sprzedawca dorzuca do kompletu „normalne” koła.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.