niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościŁawski rewanżuje się za piątek

Ławski rewanżuje się za piątek

Mistrz Trofeo di serie z 2021 roku Piotr Ławski odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023. W sobotnim wyścigu inauguracyjnej rundy na Torze Poznań przebił się z piątej pozycji startowej na pierwszą na mecie.

Po odwróceniu pierwszej szóstki piątkowego wyścigu na polach startowych, z pole position wystartował Miłosz Matuszyk. Utrzymywał prowadzenie przez pierwsze okrążenia, aż do momentu, gdy wpadł w poślizg w Uśmiechu Szatana.

Oddał wtedy pierwsze miejsce w ręce Juliana Śmiechowskiego, który szybko wyprzedził Filipa Dziwoka, a następnie dogonił lidera. Ta sytuacja zapoczątkowała emocjonujący pojedynek o prowadzenie, w którym dwójka pretendentów do zwycięstwa zmieniała się na prowadzeniu niemal na każdym okrążeniu.

Na tej rywalizacji skorzystali najlepsi w piątkowym wyścigu Franciszek Hałatnik i Piotr Ławski, którzy dojechali do liderów i powiększyli prowadzącą grupę do czterech zawodników.

Na dziewiątym okrążeniu doszło do drobnej kolizji w Uśmiechu Szatana, która zepchnęła Śmiechowskiego na koniec czołowej grupy, a na prowadzenie wysunął się wtedy Hałatnik. Gdy jednak wydawało się, że odniesie on drugie zwycięstwo z rzędu, plany pokrzyżował mu Ławski, wyprzedzając go na przedostatnim okrążeniu.

Ławski odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie z przewagą niecałych dwóch sekund nad Śmiechowskim, który na ostatnim kółku przebił się z powrotem na drugą lokatę. Hałatnika wyprzedził także Matuszyk, uzupełniając w ten sposób podium.

Piąte miejsce zajął Rafał Paprota, który uplasował się przed pechowcem z poprzedniego dnia Maksymilianem Obstem. Jakub Nawrot był siódmy, przed Filipem Dziwokiem i Franzem Dziwokiem. Tomasz Pawlaczyk popełnił falstart i został zdyskwalifikowany.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here