poniedziałek, 3 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościLista zgłoszeń do 67. Rajdu Wisły

Lista zgłoszeń do 67. Rajdu Wisły

Poniżej publikujemy listę startową do siódmej eliminacji RSMP i HRSMP, czyli 67. Rajdu Wisły. W RSMP wystartuje 40 załóg, a w HRSMP 17.

Na liście zgłoszeń 67. Rajdu Wisły, który jest 7 rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, znalazło się 40 załóg. Tabelę otwierają liderzy klasyfikacji generalnej, Szwedzi Tom Kristensson i Andreas Johansson (Hyundai i20 R5), którzy w tabeli punktowej o zaledwie sześć punktów wyprzedzają Grzegorza Grzyba i Adama Biniędę (Skoda Fabia Rally2 Evo). Szykuje się więc arcyciekawy pojedynek o palmę pierwszeństwa w krajowym czempionacie, który z pewnością dostarczy wielu emocji miłośnikom rajdów.

Zobacz też: Kajetanowicz nie zamierza przepraszać za obraną strategię w WRC2

Numer trzy nakleją na swoją rajdówkę Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 Evo)  którzy zajmują trzecią lokatę w klasyfikacji RSMP.

Czwarty nr to Zbigniew Gabryś i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally 2 Evo), natomiast piąty nr na liście startowej to Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski (Hyundai i20 R5). Załoga reprezentująca barwy TVN Turbo Rally Team, była zmuszona zmienić samochód, ponieważ ten rozbity podczas Rajdu Śląska wymagał poważniejszego remontu.

Zobacz też: SKJS/KJS Rajdowe Kryterium Orlika 2022 – harmonogram czasowy

Z numerem 20 na starcie pojawią się liderzy klasyfikacji 2WD – Adam Sroka i Patryk Kielar (Peugeot 208 Rally). Druga zagraniczna załogą, którą zobaczymy podczas 67. Rajdu Wisły to czeski duet Petr Zednik i Olga Zednikov (Ford Fiesta).

Lista zgłoszeń RSMP  

fot. rajd-wisly.pl

fot. Marcin Maksymiuk

Do piątej rundy MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się 19 załóg. Wśród nich liderzy klasyfikacji HRSMP znalazł, czyli duet Marek Suder i Marcin Kowalik (Ford Sierra Cosworth 4×4).

Poza obrońcami mistrzowskiego tytułu na beskidzkich trasach pojawią się także inne wspaniałe rajdowe klasyki, którymi pojadą m.in.: Michał Łusiak i Sylwia Zaborowska (Ford Mercury), Andrzej Wodziński i Marek Kaczmarek (Alfa Romeo 2000 GT Veloce), Mariusz Polak i Mariusz Ziółkowski (Audi 80 B2 Coupe Quattro), Krzysztof Mikulski i Jerzy Skrzypek (Mercedes C123 280CE), Mirosław Miernik i Przemysław Baryła (Fiat 131 Abarth) oraz Grzegorz Olchawski i Przemysław Bosek (Audi Quattro S1).

Lista zgłoszeń HRSMP

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maksymiuk na Maxa!: „Mają rozmach skurczybyki!”, czyli finał Drift Masters w Łodzi [Felieton]

Myślałem i głęboko w to wierzyłem, że w Polskim "skostniałym" i "zaściankowym" motorsporcie zorganizowanie imprezy na stadionie...

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

NAJPOCZYTNIEJSZE