poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościLista zgłoszeń do 67. Rajdu Wisły

Lista zgłoszeń do 67. Rajdu Wisły

Poniżej publikujemy listę startową do siódmej eliminacji RSMP i HRSMP, czyli 67. Rajdu Wisły. W RSMP wystartuje 40 załóg, a w HRSMP 17.

Na liście zgłoszeń 67. Rajdu Wisły, który jest 7 rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, znalazło się 40 załóg. Tabelę otwierają liderzy klasyfikacji generalnej, Szwedzi Tom Kristensson i Andreas Johansson (Hyundai i20 R5), którzy w tabeli punktowej o zaledwie sześć punktów wyprzedzają Grzegorza Grzyba i Adama Biniędę (Skoda Fabia Rally2 Evo). Szykuje się więc arcyciekawy pojedynek o palmę pierwszeństwa w krajowym czempionacie, który z pewnością dostarczy wielu emocji miłośnikom rajdów.

Zobacz też: Kajetanowicz nie zamierza przepraszać za obraną strategię w WRC2

Numer trzy nakleją na swoją rajdówkę Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 Evo)  którzy zajmują trzecią lokatę w klasyfikacji RSMP.

Czwarty nr to Zbigniew Gabryś i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally 2 Evo), natomiast piąty nr na liście startowej to Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski (Hyundai i20 R5). Załoga reprezentująca barwy TVN Turbo Rally Team, była zmuszona zmienić samochód, ponieważ ten rozbity podczas Rajdu Śląska wymagał poważniejszego remontu.

Zobacz też: SKJS/KJS Rajdowe Kryterium Orlika 2022 – harmonogram czasowy

Z numerem 20 na starcie pojawią się liderzy klasyfikacji 2WD – Adam Sroka i Patryk Kielar (Peugeot 208 Rally). Druga zagraniczna załogą, którą zobaczymy podczas 67. Rajdu Wisły to czeski duet Petr Zednik i Olga Zednikov (Ford Fiesta).

Lista zgłoszeń RSMP  

fot. rajd-wisly.pl

fot. Marcin Maksymiuk

Do piątej rundy MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się 19 załóg. Wśród nich liderzy klasyfikacji HRSMP znalazł, czyli duet Marek Suder i Marcin Kowalik (Ford Sierra Cosworth 4×4).

Poza obrońcami mistrzowskiego tytułu na beskidzkich trasach pojawią się także inne wspaniałe rajdowe klasyki, którymi pojadą m.in.: Michał Łusiak i Sylwia Zaborowska (Ford Mercury), Andrzej Wodziński i Marek Kaczmarek (Alfa Romeo 2000 GT Veloce), Mariusz Polak i Mariusz Ziółkowski (Audi 80 B2 Coupe Quattro), Krzysztof Mikulski i Jerzy Skrzypek (Mercedes C123 280CE), Mirosław Miernik i Przemysław Baryła (Fiat 131 Abarth) oraz Grzegorz Olchawski i Przemysław Bosek (Audi Quattro S1).

Lista zgłoszeń HRSMP

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here