sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaInformacje prasoweŁukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z charakterystyczną czerwoną boksytową nawierzchnią.  Ten techniczny tor ma szerokość 12-16 metrów, a tylko 15 metrów na początku. Dystans do pokonania podczas jednego okrążenia wynosi 1220 metrów, a po rundzie jokera zwiększa się do 1290 m. Nawierzchnia szutrowa stanowi  48% powierzchni toru, a 52% to asfalt.

Nyirad Racing Center to jeden z torów wyścigowych Rallycross o najdłuższej historii nie tylko na Węgrzech, ale w całej Europie.Po rundzie rozegranej na domowym torze w Słomczynie Łukasz zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji z 88 punktami na koncie.

Nie bardzo mogę pogodzić się z myślą, że nasz zespół nie zanotował dobrego wyniku podczas ostatniej rundy – komentuje ostatnie wydarzenia Łukasz Zoll. – Niestety, niezawiniona kolizja z zawodnikiem podczas pierwszej kwalifikacji, a potem dwie awarie techniczne odebrały szanse na dobry wynik i zdobycie przewagi. Z kalkulacji wynika, że mamy szanse na tytuł mistrzowski, ale będzie nam potrzebne dużo szczęścia.
Nasz główny konkurent wystąpi na swoim domowym torze w towarzystwie innych zawodników, którzy z pewnością będą w miarę możliwości grali drużynowo wzmacniając szanse obecnego lidera na utrzymanie się na prowadzeniu w klasie SuperTouringCars+2000 – ocenia Łukasz.

Ważne jest to, że kolejne inwestycje poczynione w nasze Volvo uczyniły samochód jeszcze bardziej konkurencyjnym. Mam duże nadzieje, że to pozwoli nam nawiązać dobrą rywalizację i węgierska runda będzie dla nas dużo bardziej szczęśliwa – podsumowuje Łukasz Zoll.

Alan Pabiańczyk
Alan Pabiańczykhttp://rallyandrace.pl
Miłośnik sportów samochodowych. Szczególnie rajdów historycznych. Jak tylko może jest na odcinkach rajdów Mistrzostw Polski czy imprez amatorskich.

NOWOŚCI

Mistrzostwa Europy w wyścigach górskich – kalendarz 2024

Dostępny jest kalendarz FIA European Hill Climb Championship czyli Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Jedną z rund...

Dlaczego Przemek Szafrański tak przegrał mimo legendy Subaru

Za nami finał sondy programu "Duda vs Szafrański". Program TVN Turbo przyciągnął uwagę wielu miłośników rajdów, w...

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

Choinka z dostawą na dachu Subaru Impreza

Choinka Subaru Impreza
Macie już choinkę? Rallye-Magazine pokazuje jak dostarczyć ją przy pomocy Subaru Impreza. Nie róbcie tego w domu! Choinka...

NAJPOCZYTNIEJSZE