sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaInformacje prasoweRoman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka, którą wyśrubował jeden z najbardziej doświadczonych zespołów w polskiej stawce. Reprezentant Rzeszowa rozpoczął 1. Wyścig Górski Szczawne, jako jeden z pretendentów do podium klasyfikacji generalnej GSMP 2023. Mimo, że ostatecznie nie obronił trzeciej pozycji, to debiut na bieszczadzkiej trasie zakończył innym cennym wynikiem. 

Nie tylko przypieczętował mistrzostwo Polski GSMP 2023 w Klasie 3B, ale wygrał w swojej stawce kolejne dwie rundy. W bilansie sezonu pozostaje jednym z niewielu kierowców (na 119 sklasyfikowanych zawodników), który punktował w klasyfikacji generalnej wszystkich 12 rund. Co więcej, w sumie 12 razy stawał na najwyższym stopniu podium w klasie. W 3B zgromadził największą możliwą do zdobycia w tym sezonie, sumę 76 punktów. 

Finałowy weekend na trasie Szczawne – Kulaszne, rozpoczął od piątego czasu w treningach i z takim samym wynikiem zakończył sobotnią część rywalizacji. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała widowiskowej rywalizacji, jednak zgodnie z przewidywaniami, charakterystyka szybkiej trasy dawała przewagę kierowcom dysponującym największą mocą i prędkością maksymalną. Parametry techniczne 530-konnego Mitsubishi Lancera Evo, stawiały zespół właśnie na poziomie piątego i szóstego miejsca.

W finałowej rundzie Roman Baran nie miał już szans, by dogonić w punktacji czołową trójkę, ale cały sezon zakończył jeszcze lepszym tempem. Już w podjazdach treningowych zbliżył się do sobotniego wyścigowego tempa, a w wyścigu dwukrotnie zszedł z czasem poniżej 1:16,000 sekundy, poprawiając swoje własne wyniki. Łącznie dało to szósty wynik w generalce i blisko 10 sekund przewagi nad bezpośrednim rywalem w klasie 3B.

 Roman Baran: Za nami udany weekend z Wyścigiem Górskim Szczawne. Obie finałowe rundy na mecie, ze zwycięstwem w klasie, a cały sezon ze 100% skutecznością i bezawaryjnie, więc mamy powody do sportowej satysfakcji. Zespół, tak jak przez cały ten sezon, w finale dał z siebie wszystko, żeby walczyć o podium generalki. Już podjazdy treningowe pokazały, że trasa jest bardzo wymagająca sprzętowo, a braków mocy do rywali nie jesteśmy w stanie nadrobić. Skupiliśmy się więc na tym, żeby w tym starcie jak najlepiej podziękować kibicom za sezon 2023 i mam nadzieję, że to nam się udało.

Szczawne zadebiutowało w dobrym stylu. Było naprawdę szybko, zwłaszcza w końcowej fazie przed metą, gdzie osiągaliśmy maksymalne prędkości. Trudna próba dla sprzętu i jazdy precyzyjnym torem, a na koniec sezonu bardzo ciekawe wyzwanie. 

Dziękuję wszystkim, którzy mocno nas dopingowali w walce o tytuł i sponsorom, bez których nie byłoby to możliwe. Teraz dłuższa przerwa od GSMP, ale pracujemy nad tym, żeby nie był to jeszcze koniec wyścigowych emocji w 2023 roku. Trzymajcie kciuki.”

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Mistrzostwa Europy w wyścigach górskich – kalendarz 2024

Dostępny jest kalendarz FIA European Hill Climb Championship czyli Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Jedną z rund...

Dlaczego Przemek Szafrański tak przegrał mimo legendy Subaru

Za nami finał sondy programu "Duda vs Szafrański". Program TVN Turbo przyciągnął uwagę wielu miłośników rajdów, w...

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

Choinka z dostawą na dachu Subaru Impreza

Choinka Subaru Impreza
Macie już choinkę? Rallye-Magazine pokazuje jak dostarczyć ją przy pomocy Subaru Impreza. Nie róbcie tego w domu! Choinka...

NAJPOCZYTNIEJSZE