Magdalena Zając po 10 etapie Rajdu Dakar 2024

23

Zespół rajdowy Proxcars TME Rally Team pod wodzą Magdaleny Zając kontynuuje swoją przygodę z Rajdem Dakar. Łodzianka ukończyła w środę dziesiąty etap i przygotowuje się do kolejnego, który zaplanowano na czwartek. Do ukończenia rajdu pozostały już tylko dwa odcinki.

Dziesiąty etap Rajdu Dakar wyniósł łącznie 609 km w tym odcinek specjalny o długości 371 km.  – Jestem szczęśliwa, że udało się ukończyć kolejny etap rajdu – mówi Magdalena Zając, kierowca Proxcars TME Rally Team.

– Za nami dziesiąty odcinek rajdu, który przyjechaliśmy w całości. Był to odcinek bez wydm i „specjalnych atrakcji” – opowiada kierowca Proxcars TME Rally Team Magdalena Zając. – Ten odcinek bardzo dobitnie pokazał też, jak bardzo ważne jest szczęście. Jak szybko można stracić przewagę, na którą się pracowało przez pierwsze 100 km wyścigu. Wyprzedzasz samochody i nagle łapiesz kapcia, tracisz przewagę i trzeba zaczynać wszystko od nowa. Najważniejsze jednak, że ukończyliśmy go i przygotowujemy się już do kolejnego odcinka.

– Po poprzednim odcinku miałam obawy, że nie dotrzemy do mety ze względu to, że musieliśmy pokonywać mnóstwo stromych podjazdów po wielkich głazach. Myślałam żartobliwie, że przez ten hałas wydobywający się z „Kici” samochód rozpadnie się na kawałki, a silnik wyskoczy z ramy – powiedziała z uśmiechem kierowca Proxcars TME Rally Team.

W czwartek rozpocznie się 11 odcinek, którego trasa będzie łącznie wynosić 587 km w tym odcinek specjalny o długości 480 km. Do zakończenia rajdu pozostały już tylko dwa odcinki. Rajd Dakar 2024 potrwa do 19 stycznia.

Poza Rajdem Dakar w tym roku zespół Proxcars TME Rally Team z #teamTME weźmie udział w zawodach – w randze Mistrzostw Świata W2RC: BP Ultimate Rally-Raid Transiberico, Desafio Ruta 40 oraz Rallye du Maroc, a także w wybranych zawodach w ramach Pucharu Świata w Rajdach Terenowych Baja oraz Pucharu Europy w Rajdach Baja.