Marczyk i Gospodarczyk w 52. Rajdzie Świdnickim

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w przerwie pomiędzy występami w Rajdowych Mistrzostwach Europy ERC pojawią się na inauguracji sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski RSMP.

Będzie to powrót jednego z najskuteczniejszych polskich rajdowych duetów na trasy Rajdu Świdnickiego. Ostatni raz Marczyk i Gospodarczyk wystartowali w imprezie w 2019 roku, odnosząc zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w Skodzie Fabii R5.

W tym roku załoga Orlen Teamu wystartuje w Skodzie Fabii RS Rally2. Duet dopiero co wrócił do Polski po występie na inauguracji sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy ERC na Węgrzech, a tydzień po imprezie zaplanowanej na 26-28 kwietnia weźmie udział w kolejnej rundzie ERC: Rajdzie Wysp Kanaryjskich.

„Wracamy na trasy mistrzostw Polski pod Wrocławiem i bardzo się z tego cieszę. Ten rajd będzie dla nas połączeniem dwóch ważnych kwestii. Po pierwsze – będziemy mogli spotkać się z Wami- naszymi kibicami. Jednakże będzie to również przygotowanie do kolejnych startów. Tydzień po Świdnicy wystartujemy w asfaltowym Rajdzie Wysp Kanaryjskich w mistrzostwach Europy. Chcemy być tam w możliwie jak najlepszej formie. 170 kilometrów odcinków specjalnych Rajdu Świdnickiego da nam możliwość na takie przygotowanie” – skomentował Marczyk.

Rajd Świdnicki otworzy tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski RSMP. Najbardziej prestiżowy rajdowy cykl w naszym kraju będzie składać się z siedmiu rund.