niedziela, 5 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEMariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez......

Mariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez… kibiców

Mariusz Pelikański, mistrz Peugeot Cup z sezonu 2003 wystartuję podczas jednej z amatorskich imprez organizowanych przez grupę Walim Rajdowy. Znanego „Pelikana” zobaczymy na Wałbrzyskim Mistrzu Kierownicy w aucie, od którego zaczynał swoją przygodę – mowa o poczciwym “Maluchu”.

Już 14 lutego rozpocznie się kolejny sezon cyklu OMV Wałbrzyski Mistrz Kierownicy, który jest kierowany do zawodników startujących amatorsko w rajdach samochodowych. Schemat każdej rundy jest podobny. Dwie próby przejeżdżane w kilku innych konfiguracjach, które się zmieniają co pętlę, których przeważnie jest osiem. Podczas pierwszej eliminacji, w roli załogi VIP zobaczymy Mariusza Pelikański, który niegdyś startował w kultowej „ośce” w specyfikacji S1600, w Peugeocie 206.

Na jego prawym fotelu zasiądzie pilot, z którym tworzył duet w 48 startach – od „Malucha”, którym zaczynał swoją karierę, aż po Mitsubishi Lancera Evo VIII, za kierownicą którego zaliczył ostatni oficjalny start. Będzie to oczywiście Daniel Dymurski, II wicemistrz Europy sprzed dwóch lat oraz aktualny Mistrz klasy PRO 1 w cyklu Tarmac Masters.

Co ciekawe o tym, że weteran polskich oesów wystąpi we wspomnianym Fiacie 126p, zadecydowali internaucie w głosowaniu pod postem na profilu facebookowym zawodów. Kibice mieli wybór pomiędzy BMW BMW E36 i „Maluchem” – jak widać dal większości wybór był oczywisty. Za tem Pelikana zobaczymy ponownie w aucie w którym zaczynał swoją przygodę z rajdami.

 

Pierwsza eliminacja OMV Wałbrzyskiego Mistrza Kierownicy już 14 lutego, a zmagania amatorów odbędą się na ul. Villardczyków.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Policja odpowiada na zarzuty po kontrolach na Barbórce

Informacja o zatrzymywaniu rajdowych samochodów przez policję i kontrolowaniu ich jak normalnych aut w dniu Rajdu Barbórka...

SuperOES Tor Poznań – 5 runda – wyniki i onboard

SuperOES Tor Poznań - przedostatnia runda sezonu odbyła się w dzień Rajdu Barbórki Warszawskiej, czyli 4 grudnia....

Karowa bez sensacji, Kajto nie oddał korony

Rajd Barbórka to finał sezonu, a finałem Barbórki jest ulica Karowa. W tym sezonie na najsłynniejszej polskiej...

Dyskwalifikacja załogi Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek

Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek dotarli do mety 59 Rajdu Barbórka. Jednak załoga została zdyskwalifikowana za pomoc...

Teatr jednego duetu

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają 59 Rajd Barbórka. Zawodnicy Lotos'a zgarnęli wszystkie odcinki tegorocznej Barbórki. Na...

NAJPOCZYTNIEJSZE