środa, 6 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEMariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez......

Mariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez… kibiców

Mariusz Pelikański, mistrz Peugeot Cup z sezonu 2003 wystartuję podczas jednej z amatorskich imprez organizowanych przez grupę Walim Rajdowy. Znanego „Pelikana” zobaczymy na Wałbrzyskim Mistrzu Kierownicy w aucie, od którego zaczynał swoją przygodę – mowa o poczciwym “Maluchu”.

Już 14 lutego rozpocznie się kolejny sezon cyklu OMV Wałbrzyski Mistrz Kierownicy, który jest kierowany do zawodników startujących amatorsko w rajdach samochodowych. Schemat każdej rundy jest podobny. Dwie próby przejeżdżane w kilku innych konfiguracjach, które się zmieniają co pętlę, których przeważnie jest osiem. Podczas pierwszej eliminacji, w roli załogi VIP zobaczymy Mariusza Pelikański, który niegdyś startował w kultowej „ośce” w specyfikacji S1600, w Peugeocie 206.

Na jego prawym fotelu zasiądzie pilot, z którym tworzył duet w 48 startach – od „Malucha”, którym zaczynał swoją karierę, aż po Mitsubishi Lancera Evo VIII, za kierownicą którego zaliczył ostatni oficjalny start. Będzie to oczywiście Daniel Dymurski, II wicemistrz Europy sprzed dwóch lat oraz aktualny Mistrz klasy PRO 1 w cyklu Tarmac Masters.

Co ciekawe o tym, że weteran polskich oesów wystąpi we wspomnianym Fiacie 126p, zadecydowali internaucie w głosowaniu pod postem na profilu facebookowym zawodów. Kibice mieli wybór pomiędzy BMW BMW E36 i „Maluchem” – jak widać dal większości wybór był oczywisty. Za tem Pelikana zobaczymy ponownie w aucie w którym zaczynał swoją przygodę z rajdami.

 

Pierwsza eliminacja OMV Wałbrzyskiego Mistrza Kierownicy już 14 lutego, a zmagania amatorów odbędą się na ul. Villardczyków.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolidy F1 już w najbliższy weekend pojawią się w Polsce

W dniach 9-11 lipca odbędzie się event „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1". To prawdziwa gratka dla...

Pijana rowerzystka pod kołami auta [wideo]

Pijana rowerzystka Warszawa
Pijana rowerzystka wjechała wprost pod jadące auto. Może gdyby samochód przeszedł jak to ostatnio określiła policja "dziki...

Nowy tor na motorsportowej mapie Polski do końca 2024 r.

Jest plan i koncepcja inwestycji na zmodernizowanie, a w zasadzie na powstanie całkiem nowego obiektu motorsportowego w...

1. Rajd Świdwiński 03.07.2022 [wideo]

1. Rajd Świdwiński (03.07.2022)
Rajd Świdwiński 2022 to impreza w której udział wzięła nasza redakcyjna załoga, zdobywając puchary przy pomocy tego...

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

NAJPOCZYTNIEJSZE