Michał Broniszewski przed 2. rundą Blancpain GT Sprint Series – Angielska wyprawa Michała Broniszewskiego

360

W najbliższą niedzielę Michał Broniszewski weźmie udział w drugiej rundzie Blancpain GT Sprint Series na torze Brands Hatch w Wielkiej Brytanii. Zmiennikiem polskiego kierowcy w samochodzie Ferrari 488 GT3 z numerem 11, przygotowanym przez szwajcarski zespół Kessel Racing będzie Włoch Giacomo Piccini. W dwóch godzinnych wyścigach na słynnym angielskim torze w hrabstwie Kent, niedaleko Londynu rywalizować będą łącznie 34 załogi. Obiekt, który w przeszłości gościł wielokrotnie Brytyjskie Grand Prix Formuły 1 należy do najsłynniejszych torów na świecie, goszcząc wyścigi samochodowe i motocyklowe od 1926 roku.

0717 16 285

– Czeka nas bardzo intensywny weekend. Wszystkie sesje zaplanowano w ciągu dwóch dni, a nie trzech, jak zwykle – powiedział Michał Broniszewski. – Obydwa wyścigi odbędą się w niedzielę. To wszystko oznacza, że dosłownie w każdej sekundzie na torze trzeba będzie bardzo uważać, bo każda najmniejsza przygoda może oznaczać brak czasu na naprawę samochodu przed kolejnym wyjazdem na tor – na kolejną sesję czy wyścig. Znam dobrze tor Brands Hatch. Ścigałem się tam już wiele razy w przeszłości. Jest stosunkowo krótki, liczy niespełna 4 km, wąski i dosyć szybki. Tor jest nierówny i wymaga wysokiego ustawienia samochodu, z dużym prześwitem, aby nie uderzać podłogą o nawierzchnię. To oznacza, że samochód będzie mniej stabilny, niż zwykle i determinuje pozostałe parametry ustawienia podwozia. Brands Hatch wymaga wielkiej precyzji. Trzeba przewidywać ruchy rywali, aby uniknąć niezawinionych kolizji. Co gorsza, trawa miejscami dosłownie wchodzi na tor, a bariery znajdują się bardzo blisko nawierzchni. Nie ma miejsca na najmniejszy błąd. W dodatku niełatwo jest wyprzedzać, są dwa miejsca, gdzie można to zrobić. Pomimo to, ściganie na Brands Hatch daje wiele radości. Szczególnych emocji dostarcza pierwszy zakręt, zwany Paddock Hill.

0717 24 63

 

Po wyścigu nie wracamy do domu, tylko od razu jedziemy wraz z zespołem na Silverstone, gdzie zaliczymy testy przed drugą rundą Blancpain GT Endurance Series, która odbędzie się zaledwie tydzień później. Czeka nas zatem bardzo pracowity i długi weekend. Samochody i cały sprzęt zostaje na wyspie, dlatego tym bardziej trzeba będzie uważać w Brands Hatch. Ewentualna – odpukać – poważna awaria czy kolizja w ten weekend może oznaczać duże problemy logistyczne przed kolejnym – w SIlverstone.

0717 25 50

 

Kanał Eurosport pokaże godzinną relację z wyścigu głównego w niedzielę, 7 maja o godzinie 19.45, a we wtorek, 9 maja o godzinie 23.00 półgodzinne podsumowanie weekendu w Brands Hatch z udziałem Michała Broniszewskiego. Obydwa wyścigi można ponadto oglądać na żywo dzięki usłudze streamingu na stronie www.blancpain-gt-series.com.

0717 26 5

Program weekendu Blancpain GT Series Sprint Cup na torze Brands Hatch:

Sobota, 6 maja

9.40 Trening dla kierowców z kategorią srebrną i brązową (30 min)

10.10 Trening 1 (30 min)

12.55 Trening 2 (1h)

16.25 Sesja kwalifikacyjna (55 min)

0717 28 86

Niedziela, 7 maja

12.00 Wyścig kwalifikacyjny (1h)

16.15 Wyścig główny (1h)

0717 28 86

Michał Broniszewski weźmie udział we wszystkich tegorocznych rundach obydwu serii Blancpain. Kalendarz na sezon 2017 jest dostępny na stronie: http://www.blancpain-gt-series.com/calendar

0717 33 281 0717 36 10

* * * * *

inf.pras.