Michał „Hołek” Grudziński – wspólny prezent na czterdzieste urodziny

56
Grudziński
fot. Łukasz Kufner

Wczoraj swoje czterdzieste urodziny obchodził Michał „Hołek” Grudziński – pilot rajdowy, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi na oesach Rajdu Gdańskiego Baltic Cup 2007. Możemy dziś złożyć się na wspólny prezent – wspierając trudny i kosztowny proces rehabilitacji. Zadziałajmy wspólnie w myśl hasła „Siła&Honor”!

Michał „Hołek” Grudziński zadebiutował na oesach w 2006 roku, pilotując Marcina Trojana w Rajdzie Festiwalowym. Imprezę rozgrywano w ramach nieistniejącego już Pucharu PZM. Przez ponad dekadę Grudziński wystąpił w przeszło stu oficjalnych startach na rodzimych i zagranicznych odcinkach specjalnych. Najczęściej pełnił rolę „umysłowego” Damiana Łaty oraz Rafała Janczaka. Jego karierę przerwał wypadek na 14. Rajdzie Gdańskim Baltic Cup. Mitsubishi Lancer Mikołaja Kempy wypadł z trasy na inauguracyjnej próbie, wbijając się w drewniane ogrodzenie. Bele dostały się do wnętrza samochodu, uszkadzając głowę pilota.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

W wyniku tego wypadku Michał doznał poważnych urazów mózgu. Od kilku lat poddawany jest kosztownym zabiegom rehabilitacyjnym – na co dzień pracuje z neurorehabilitantami, neurologopedą, masażystą, fizjoterapeutą, korzysta również z komory hiperbarycznej. W bitwie o zdrowie pomagają mu jego najbliżsi – brat oraz mama, Pani Barbara Grudzińska.

Aby przyszłość miała lepszy smak

Jak wyglądać może urodzinowy prezent? Z racji okresu rozliczeń podatkowych, zachęcamy do przekazania 1% podatku na leczenie Michała (Fundacja Złotowianka, KRS 0000308316, dopisek „Michał Grudziński G/119). Można też dokonać bezpośredniej wpłaty na zrzutka.pl.

Zapewniamy, iż jako redakcja sami dołożymy drobną cegiełkę do tego prezentu. A zamiast „sto lat” mówimy Ci po prostu… siła&honor. „Hołek”, wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki!

Informacje o postępach w rehabilitacji „Hołka” znajdziecie na jego facebookowym profilu. Po więcej emocji z rodzimych oraz zagranicznych odcinków zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!