Memoriał w Wieliczce to otwarcie sezonu rajdowego, kolejne wspólne plany startowe to na początku kilka rund Tarmac Masters i 2-3 rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Karolina i Michał odkąd się poznali, startują systematycznie w rajdowych imprezach towarzyskich – Rajd Żubrów, który co roku odbywa się w Zakopanem w okolicy października lub jako samochód funkcyjny między innymi podczas Rajdu Memoriał J. Kuliga oraz M. Bublewicza.

W Memoriale pojadą Peugeot 208 Rally4. Jest to tzw. ośka, napęd na przód, którymi Michał wielokrotnie zwyciężał w swojej karierze. Dodatkowo to topowy samochód w swojej klasie, co jak liczy załoga pozwoli zadowolić kibiców oraz sponsorów.

„W tym roku postanowiliśmy iść krok dalej i poza imprezami towarzyskimi sprawdzić się w pełnoprawnym rajdzie. Ja mam duże doświadczenie ale kilkuletnią przerwę w startach. Karolina zdała egzaminy i uzyskała licencję rajdową, więc Memoriał to dla niej idealny rajd na start. Krótkie OS’y oraz w miarę znane trasy pozwolą nam wjeździć się w rajdówkę oraz sprawdzić nasze możliwości w takiej rywalizacji” – mówi Michał Streer, kierowca.

„To Michał wprowadził mnie do świata rajdów, zaczynając od Rajdu Żubrów. Pamiętam, że od początku impreza mi się podobała, ale najbardziej imponowało mi w żubrach to, że Pan Sobiesław Zasada jeździł ze swoją żoną. Uwielbiam i podziwiam, gdy pary podzielają swoje pasje bo to cementuje związki. Niemniej w życiu bym nie pomyślała…a Michał tym bardziej, że kiedyś my razem wsiądziemy do rajdówki. I w sumie Memoriał rozpoczyna się pół roku po naszym ślubie” – mówi Karolina Szulęcka.