niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościPiotr Ilnicki wystartuje w wielickim klasyku. Nowa rajdówka jest gotowa

Piotr Ilnicki wystartuje w wielickim klasyku. Nowa rajdówka jest gotowa

Piotr Ilnicki po raz kolejny wystartuje w Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce. Utalentowany kierowca z Krakowa wystartuje w nowej rajdówce – Peugeocie 208 Rally 4.

Piotr Ilnicki przygotowuje się do intensywnego sezonu 2023. W tym roku planuje występy na polskich i zagranicznych rundach. Swoje zmagania rozpoczyna po kilkumiesięcznej przerwie od klasyka, czyli Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Siódma odsłona imprezy odbędzie się już w najbliższy weekend w Wieliczce (25-26 marca).

Zobacz: Piotr Ilnicki zebrał rekordową kwotę na aukcji WOŚP. Zwycięzca pojedzie do…

W rozmowie z redakcją Rally and Race, Piotr Ilnicki zdradził, że zimowa przerwa została dobrze spożytkowana na przygotowania do wymagającego sezonu.

– Trzymiesięczna przerwa zimowa od motorsportu to dobra chwila na podsumowanie i zresetowanie finansów po starym sezonie, a następnie zgromadzenie nowego budżetu na kolejny projekt, czyli starty w międzynarodowym czempionacie Volkswagenem Scirocco R Cup. Zrealizowaliśmy ten plan w stu procentach. – mówi Piotr Ilnicki.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Zanim rozpoczną się starty w międzynarodowych mistrzostwach w wyścigach górskich, czas na lokalnego klasyka. Ubiegłoroczna edycja wielickiego memoriału zaskoczyła pogodą. Wielu zawodników porównywało nieprzewidywalne i zmienne warunki atmosferyczne do klasyka rozgrywanego na górzystych odcinkach klasyka rozgrywanego na Lazurowym Wybrzeżu.

– W zeszłym roku mieliśmy prawdziwe „Monte Wieliczka”. Zabrakło nam opon zimowych, dlatego przygotowaliśmy się pod tym kątem na tegoroczny memoriał. Mamy całą paletę opon – od suchej nawierzchni, aż po śnieg. W tym roku żadna zima nam nie straszna. – zapowiada Ilnicki.

Piotr Ilnicki wystartuje Peugeotem 208 Rally 4
Piotr Ilnicki wystartuje Peugeotem 208 Rally 4

Nowa rajdówka Piotra Ilnickiego

W tegorocznym memoriale Piotr Ilnicki wystartuje zupełnie nową maszyną – Peugeotem 208 w specyfikacji Rally4. To bardziej zaawansowany pojazd, oferujący dużo większe osiągi i możliwości niż 208 R2, którym startował w poprzednim sezonie.

Przeczytaj koniecznie: Piotr Ilnicki odsłania nową maszynę. Krakowianin powalczy o europejskie trofea

– Peugeot 208 Rally4 to kolejny szczebel w górę w rajdowej drabinie ewolucyjnej. To bardzo nowoczesna rajdówka „z krwi i kości”. Wszyscy kierowcy, którzy mieli okazję startować w tym modelu, bardzo sobie go chwalą. Z niecierpliwością czekam na mój pierwszy kontakt z tym małym „lwem”, w piątek przed memoriałem. – zapowiada Ilnicki.

Peugeot 208 Rally4 - Piotr Ilnicki / Kamila Klaczańska
Peugeot 208 Rally4 – Piotr Ilnicki / Kamila Klaczańska

Oprócz zmiany samochodu, nastąpiła również duża zmiana na prawym fotelu. Zamiast Oskara Tichanowicza, który pojawił się z Piotrem Ilnickim m.in. na Barbórce, kibice będą mogli ponownie zobaczyć Kamilę Klaczańską.

– Z Kamilą byliśmy umówieni już od zeszłego memoriału, że tym razem znów pojedziemy razem. Co tu dużo mówić – kobieta na prawym to bardzo miła odmiana, która pozytywnie wpływa na atmosferę panująca w kabinie rajdówki. – dodaje Krakowianin. Jak zawsze, duet będzie walczyć o najwyższe cele.

Peugeot 208 Rally4 - Piotr Ilnicki / Kamila Klaczańska
Peugeot 208 Rally4 – Piotr Ilnicki / Kamila Klaczańska

– Zawsze walczymy o zwycięstwo, ale patrząc na mocną konkurencję w drugiej klasie, realnie celujemy w trzecie miejsce na podium. Kibice mogą być pewni, że rywalizacja będzie zacięta. Jednak w tej imprezie dużo ważniejsze jest upamiętnienie Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Liczymy na dobrą zabawę i dużo kibiców. Lubię startować w memoriale, to już szósta edycja w mojej karierze rajdowej. Jest to dla mnie tym bardziej ważne, że wychowałem się w Wieliczce, skąd pochodzi duża część mojej rodziny. – podsumowuje Piotr Ilnicki.

 

Jędrzej Stoner
Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Atlas Ward Motorsport – motorsportowe fundamenty

Atlas
Atlas Ward to jedna z czołowych, rodzimych firm z branży budowlanej. Stawiane przez nią obiekty rozsiane są...

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

NAJPOCZYTNIEJSZE