środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMokry wyścig pucharu Mazdy dla Wierzbickiego, Czaczyk nie kończy

Mokry wyścig pucharu Mazdy dla Wierzbickiego, Czaczyk nie kończy

Fani wyścigów mogli w sobotę na Torze Poznań zobaczyć pierwszy w historii mokry wyścig polskiego pucharu Mazdy MX-5. Najlepiej w tych zdradliwych warunkach poradził sobie Nikodem Wierzbicki, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Po wygraniu piątkowego wyścigu, Wierzbicki przystępował do sobotniej rywalizacji z piątego pola startowego, lecz już na pierwszych metrach wyprzedził prowadzącego przed tym weekendem w klasyfikacji generalnej Konrada Czaczyka.

Wierzbicki szybko zdobywał kolejne pozycje i na koniec pierwszego okrążenia był już drugi, jedynie za Jackiem Cichopkiem. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, bo Cichopek stracił prowadzenie na drugim kółku, kiedy przed nim znaleźli się nie tylko Wierzbicki, ale i Bartosz Palusko.

Intensywny deszcz nie przestawał padać, a Wierzbicki dominował w tych warunkach, otwierając ponad 3-sekundową przewagę na koniec dziesiątego okrążenia.

Wtedy na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, który poprowadził stawkę już do samej mety. Neutralizację spowodował Konrad Czaczyk, który wypadł z toru w drugim zakręcie i odpadł z rywalizacji.

Dla Wierzbickiego było to czwarte zwycięstwo w sześciu tegorocznych wyścigach Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook, które pozwoliło mu objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Palusko i Cichopek uzupełnili podium, finiszując przed Jakubem Glasse i Przemysławem Turkiem. Kolejne pozycje zajęli Tomasz Lach, Krzysztof Siadkowski i Krzysztof Bogusz.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE