Motocyklista wycofał się z Rajdu Dakar po wypadku kolegi

95
Fot. TwinTrail Racing

Isaac Feliu nie jedzie już w Rajdzie Dakar. Hiszpan wycofał się z rywalizacji, aby pojechać do szpitala, gdzie przebywa jego zespołowy kolega i przyjaciel Carles Falcon.

Jadący na KTM-ie 450 Rally Replica Falcon spadł z motocykla zaledwie kilka kilometrów od mety drugiego etapu tegorocznego rajdu i złamał drugi kręg szyjny. Służby medyczne zareagowały bardzo szybko i dzięki temu udało się uratować życie zawodnika, u którego doszło do zatrzymania akcji serca.

Reprezentant ekipy TwinTrail Racing został przetransportowany helikopterem do najbliższego szpitala w Al Duwadimi, skąd tego samego dnia przewieziono go do większej placówki w Rijadzie, gdzie będzie operowany.

Jego zespołowy kolega i przyjaciel Isaac Feliu zdecydował się porzucić rywalizację i pojechał do szpitala, aby być przy zawodniku, którego namówił do wystartowania w Rajdzie Dakar. Dwa lata temu – w ich jedynym wcześniejszym występie – doszło do odwrotnej sytuacji: wtedy to Feliu uległ poważnemu wypadkowi już na dziewiątym etapie rywalizacji. Falcon postanowił wtedy dokończyć rywalizację i wrócić w tym roku, aby dokończyć wspólny występ.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Isaac Feliu (@isaacfeliu)

Dakar 2024 okazuje się bardzo niebezpieczny. Wypadki spowodowane przez innych uczestników mieli m.in. Krzysztof Hołowczyc i Michał Goczał, a prowadzący Yazeed Al Rajhi potrącił jednego z kibiców.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.