Rajd Dakar: jak doszło do groźnego wypadku z udziałem kibica? [wideo]

118

W sieci pojawiło się amatorskie nagranie z sobotniego wypadku na Rajdzie Dakar. Jeden z uczestników uderzył w stojącego obok trasy kibica. Trzeba przyznać, iż nieroztropny kibic miał ogromne szczęście. To prawdziwy cud, iż kibic z Rosji wyszedł z tego cało.

Z lakonicznych komunikatów prasowych wynikało, iż na początku premierowego etapu 46. Rajdu Dakar nie stało się nic poważnego. Na oficjalnej stronie maratonu pojawiła się tylko krótka informacja, iż doszło do „zdarzenia” z udziałem kibica. Ten miał zostać natychmiast przetransportowany do szpitala. Wypadek spowodował wstrzymanie startu dla zawodników królewskiej klasy Ultimate, którzy rozpoczęli tegoroczną walkę z ponad godzinną „obsuwą”.

Wideo zamieszczone w serwisie YouTube rzuca nowe światło na tę sprawę. Okazuje się, iż całe zajście było zdecydowanie poważniejsze, zaś kibic pochodzący z Rosji miał.. ogromne szczęście. Załoga straciła bowiem panowanie nad autem i zjechała z optymalnego „kursu”, z impetem uderzając w stojącego nieopodal człowieka. Siła uderzenia była ogromna, co… doskonale słychać. Winą za cało zajście należy obarczyć nieroztropnego „obserwatora”. Jak mawia klasyk „głupich nie sieją, sami się rodzą”. Ten powinien dziś dziękować opatrzności.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

W sobotę rozpoczęła się „prawdziwa” walka na saudyjskich, piaszczystych bezdrożach. Po relatywnie krótkim piątkowym prologu zawodnicy mierzyli się z 544-kilometrowym etapem z Al-Ula do Al Hinakiyah (aż 414 kilometrów odcinka specjalnego). Była to swego rodzaju… podróż w nieznane, bowiem trasa maratonu nigdy wcześniej nie prowadziła przez te tereny.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.