37. Jannerrallye 2024 – the best of [wideo]

81

W sieci pojawiają się pierwsze wideokompilacje z mroźnego 37. Jannerrallye – pierwszej odsłony Rajdowych Mistrzostw Austrii.

Impreza będąca premierową rundą Rajdowych Mistrzostw Austrii oraz lokalnych pucharów niższego szczebla wystartowała 5 stycznia. Organizator wytyczył osiemnaście odcinków o długości około stu sześćdziesięciu kilometrów. Na linii startu nie zabrakło znanych nazwisk – swój start potwierdzili między innymi Marlin Laszlo, Filip Mares, Jan Cerny i Chris Ingram. Z triumfu cieszył się Michael Lengauer, pilotowany przez Erik Fursta. Drugie miejsce zajął urzędujący czempion Simon Wagner z Geraldem Winterem na prawym fotelu. Podium 37. edycji Jannerrallye uzupełnił brat Simona, Julian i Hanna Ostlender. Jarosław Kołtun i Irek Pleskot wycofali się z rajdu ze względu na problemy z silnikiem. Marcin Niwergol i Michał Kuśnierz zameldowali się na przedostatnim miejscu, wykorzystując system „super rally”.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Na oesach Usuń LKW Friends on the road Jannerrallye powered by Wimberger doszło do bardzo nieprzyjemnego zdarzenia. Johannes Kaferbock i Ilka Minor zgłoszeni z numerem #9 wypadli z trasy na 15. oesie „Rubble Master Sand”. Pech chciał, ze ich Skoda Fabia RS Rally2 wylądowała w… basenie przeciwpożarowym. Na szczęście załodze nic się stało, a nieoczekiwane „morsowanie” zakończyło się tylko nieprzyjemną, bardzo zimną kąpielą…

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.