Motorsportowy Dolny Śląsk żegna Eugeniusza Słabego

352
Słaby
fot. Dyziek Krzyżanowski

Dolnośląskie środowisko motorsportu żegna Eugeniusza Słabego – wieloletniego zawodnika lokalnych „amatorek”, startującego w rzucającym się w oczy Fiacie 126p z naklejką „Mały ale wariat”. Pożegnanie Eugeniusza odbędzie się 1 grudnia o godzinie 12:00.

Eugeniusz Słaby rozpoczął swoją „oficjalną” przygodę z motorsportem w 1992 roku, kiedy wystartował w Rajdzie Elmot. Zbierał wtedy punkty do licencji. Od początku swojej kariery związany był z kultową konstrukcją Fiata 126p. Jego „Maluszek” z naklejkami „Mały, ale wariat” na stałe wpisał się w krajobraz dolnośląskich „amatorek”. W ostatnich latach Słaby startował głównie w cyklu BSK Tech Wyścigów Górskich oraz MSP Rally Trophy. Zgłosił się na 8. Rajd Wikinga (25-26 listopada), niestety z powodów zdrowotnych odwołał swój start. Eugeniusz Słaby zmarł w poniedziałek, 27 listopada 2023… Miał sześćdziesiąt siedem lat.

 

Eucharystia pogrzebowa odbędzie się w piątek 1 grudnia o 12:00 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Dzierżoniowie. Po Mszy rodzina, bliscy i przyjaciele odprowadzą Eugeniusza na miejsce spoczynku. Amatorski Klub Rajdowy prosi o kontakt wszystkich, którzy chcieliby przyjechać na ceremonię samochodami rajdowymi i odpowiednio pożegnać swojego kolegę.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.