Niedzielne pole position Konopki

Miro Konopka wygrał także niedzielną sesję kwalifikacyjną do łączonego sprintu Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ oraz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań. Najszybszym z polskich zawodników był Grzegorz Grzybowski.

Słowacki zawodnik na 10 minut przed końcem kwalifikacji wykręcił swój najlepszy czas 1:29,958 i pewnie uplasował się na pierwszej pozycji w swoim Ligierze JS P3.

W rywalizacji polskich kierowców najszybszy początkowo był Jan Antoszewski, lecz w połowie sesji lepszy rezultat uzyskał Grzegorz Grzybowski w pucharowym Porsche. Antoszewski wywalczył pole position w swojej klasie D4 3500, pokonując kierowców samochodów TCR – Piotra Podobę i Artura Paziewskiego, a także Filipa Zagórskiego w Hondzie Civic Type-R i Pallette Amuno w TCR-ze.

Pierwsze pole startowe w dywizji D4 2000 Open wywalczył Sławomir Szwargot przed Zbigniewem Łazarzem i Rafałem Płuciennikiem. W D4 2000 N/A najszybsza była Katarzyna Terlikowska, a o drugie miejsce walczyli Nikodem Silecki z Michałem Bulińskim. Kolejne miejsca zajęli Jakub Nawrot i Maciej Szubczyński. Łukasz Lewandowski o niecałą sekundę pokonał Wiktorię Rozenek w D4 1400 Open, a trzeci był Witold Czwarno.

W dywizji narodowej DN1 Nikodem Sobczyk o zaledwie 0,073 sekundy pokonał Mieszko Matuszyka. Niewiele więcej, bo 0,074 sekundy do Matuszyka stracił Szymon Piotrowski. Borys Lisiecki był czwarty, pokonując Wiktora Brauna o 0,064 sekundy, a Aleks Bartkowiak był szósty. Antoni Derebecki o niecałą sekundę pokonał Macieja Łaszkiewicza w DN2, a Artur Gawryluk pokonał Maksyma Burczenika.

Najszybszym kierowcą w RacingN RN1 był Radosław Wojdyna, który wywalczył pole position różnicą nieco ponad sekundy przed Marceliną Czepiel. W należącej do cyklu FIA CEZ dywizji TWC-1 najlepszy czas uzyskał Adam Konopka.