Osóbka nie schodzi z pole position w Maluch Trophy

Kamil Osóbka wywalczył swoje czwarte z rzędu pole position w wyścigach Maluch Trophy w sezonie 2023. Wicemistrz Polski zechce powiększyć w niedzielę swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej nad Oskarem Klimkiem.

Osóbka, który wygrał trzy ostatnie wyścigi i prowadzi różnicą 43 punktów nad aktualnym mistrzem Klimkiem, wykręcił najlepszy czas 2:02,929 na swoim drugim okrążeniu pomiarowym. Klimek uzyskał swój wynik chwilę później, lecz był on o prawie cztery sekundy gorszy. Zwycięzca obu rund w Prządkach nie zdołał już poprawić czasu i wystartuje z drugiej pozycji, przed Robertem Zalewskim. Marek Starosta nie przejechał pomiarowego okrążenia.

Najszybszy w dywizji 1 był Grzegorz Socha, który o 0,160 sekundy pokonał Mirosława Jandułę. Niecałą sekundę do zdobywcy pole position stracił Tomasz Koza, za którym uplasowali się Jan Lewandowski, Michał Żaliński, Maciej Stawujak i Bartosz Wilk.

Na czele dywizji 0 toczyła się rywalizacja pomiędzy startującym gościnnie Jakubem Litwinem, a liderem klasyfikacji generalnej Jackiem Chojnackim. Choć niezdobywający punktów Litwin prowadził na początku sesji, to Chojnacki ostatecznie pokonał go o 0,060 sekundy.

Litwin pojechał szybciej od Marka Kurzętkowskiego i rozdzieli na polach startowych czołowych zawodników sezonu dywizji 0. Trzecie miejsce wśród regularnie startujących zajął Piotr Małycha, plasując się przed Jakubem Dałkiem i Jarosławem Matuszakiem. Stawkę uzupełnili Rafał Żubrowicz, Marcin Ossowski i Mateusz Michalski.