Niemal leśny odcinek w centrum Warszawy

Automobilklub Królewski zaprezentował pierwsze ujęcia z nowej lokalizacji gdzie odbędzie się „Królewski Sprint 2023” dla kierowców amatorów. Trasa zlokalizowana jest na Warszawskiej Woli i zapowiadają się prawdziwie rajdowe warunki.

Zapisy już wystartowały, a impreza odbędzie się już 24 czerwca pond nazwą „Królewski Sprint 2023”. Wydarzenie tradycyjnie kierowane będzie do kierowców amatorów. Zaplanowano 5 przejazdów po trasie 1,9km z pomiarem czasu. Całość po nawierzchni utwardzonej: kostka, trylinka,beton i asfalt.

Zobaczcie prezentację trasy:

Zobacz także: Ak-Królewski wraca z nową miejscówką w Warszawie

Organizator zapewnia, że trasa będzie ciekawa z dobrym wykorzystaniem potencjału terenu:

„Nie zapraszamy Was na równy tor, ale na prawdziwie, fajna rajdową trasę, na której poczujecie co to adrenalina. Nawierzchnia będzie różna (kostka, trylinka, beton, asfalt i trochę piachu – żeby można było pójść bokiem :), a to wszystko w Warszawie!!
Krawężników w większości nie ma – bo po co, dziur też nie – niektóre fragmenty przykryte są grubą warstwą liści – będziemy to sprzątać. Ale po ocenie organoleptycznej pod spodem jest równo i stabilnie. Na pewno da Wam dużo frajdy!”

Jak zapewnia organizator prace nad trasą trwają, aby był możliwie przyjazny dla kierowców amatorów. Planowane są naprawy ubytków w nawierzchni czy częściowe oczyszczanie trasy. Ale sekcji szutrowych na pewno nie zabraknie.