sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościNikodem Wierzbicki z pole position w Assen

Nikodem Wierzbicki z pole position w Assen

Nikodem Wierzbicki zdobył pole position na torze Assen w kwalifikacjach do finałowej rundy Ford Fiesta Sprint Cup. Polski lider dywizji 1 mistrzostw Holandii zdeklasował rywali w czasówce. To znakomity prognostyk przed niedzielnymi wyścigami.

W sobotę rozpoczęła się ostatnia runda Ford Fiesta Sprint Cup na torze w holenderskim Assen. Kwalifikacje, które w cuglach na mokrym torze wygrał Nikodem Wierzbicki to doskonały wstęp dla polskiego kierowcy, by mocnym uderzeniem zakończyć tegoroczny sezon serii. Po ostatnim znakomitym weekendzie w Spa Wierzbicki zdobył tytuł w holenderskiej klasyfikacji Division 1, ale Polak celuje również w wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej.

Swoje aspiracje do doskonałego wyniku w kwalifikacjach Nikodem Wierzbicki zdradzał już w piątkowych treningach. Pierwszy wolny trening odbył się jeszcze na suchym torze, a najszybszy czas uzyskał Kenny Herremans. Tuż za nim uplasowali się Nikodem Wierzbicki, Tomas De Backer, Milan De Laet i Aleksander Olejniczak. W drugim treningu w sobotni poranek, już na mokrym torze, najszybszy był Laurens de Wit, a Nikodem Wierzbicki był tuż za nim.

Kwalifikacje były naprawdę emocjonujące. Po pierwszym ostrożnym okrążeniu rozpoznawczym na mokrym torze, prowadzenie objął polski kierowca. Wierzbicki prowadził w zestawieniu od samego początku, sukcesywnie poprawiając swoje czasy i umacniając się na pozycji lidera. Aleksander Olejniczak plasował się na dziewiątej pozycji na początku kwalifikacji.

Na sześć minut przed końcem kwalifikacji kierowcy zobaczyli żółtą flagę, po wypadnięciu z toru De Laeta. To spowodowało, że przez kolejne trzy minuty nikt nie mógł poprawić swojego czasu. Po uwolnieniu rozgrywki o jedno oczko przesunął się Aleksander Olejniczak, a na prowadzeniu wciąż był Nikodem Wierzbicki. Gdy wydawało się, że zagrozi mu drugi w stawce Kenny Herremans, który poprawił swój czas, Wierzbicki również przyśpieszył. Nikodem był w sobotę klasą samą w sobie, nie dając się wyprzedzić żadnemu z rywali.

W niedzielne przedpołudnie wystartuje pierwszy wyścig Ford Fiesta Sprint Cup w Assen. Start o 10:00. Drugi wyścig zaplanowano na 15:55.

Nikodem Wierzbicki zajmuje obecnie trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej Super Star, w której prowadzi Laurens De Wit, a drugi jest Nathan Vanspringel. W Dywizji 1 Nikodem Wierzbicki już po wyścigach w Spa zapewnił sobie tytuł mistrza juniorów Holandii.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Skradzione Mitsubishi Evo! Liczymy na #wykopefekt [Warszawa]

Skradzione Evo IX Warszawa
Kradzieże nikogo w Polsce nie dziwią, jednak kradzież Mitsubishi Evo, to nie jest już coś tak oczywistego....

Deklasacja Verstappena w kwalifikacjach do GP Hiszpanii. Dramat Leclerca i Pereza

GP Hiszpanii_kwalifikacje
Max Verstappen nie pozostawił złudzeń, który kierowca jest najszybszy podczas weekendu o Grand Prix Hiszpanii. Holender zdobył...

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski – RSMP 2023

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski! Załoga Skody Fabia Rally2 Evo spokojnie dowiozła do...

WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023

Rajd Sardynii 2023
WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023 to najlepsze ujęcia z piątkowych odcinków Rajdu Sardynii...

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro. Zadecydowała sekunda

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro podczas Rajdu Sardynii
Sebastien Ogier złamał regulamin Rajdu Sardynii w punkcie dotyczącym tankownia. Kierowca został ukarany reprymendą i zawieszoną grzywną...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here