środa, 6 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościNikodem Wierzbicki z pole position w Assen

Nikodem Wierzbicki z pole position w Assen

Nikodem Wierzbicki zdobył pole position na torze Assen w kwalifikacjach do finałowej rundy Ford Fiesta Sprint Cup. Polski lider dywizji 1 mistrzostw Holandii zdeklasował rywali w czasówce. To znakomity prognostyk przed niedzielnymi wyścigami.

W sobotę rozpoczęła się ostatnia runda Ford Fiesta Sprint Cup na torze w holenderskim Assen. Kwalifikacje, które w cuglach na mokrym torze wygrał Nikodem Wierzbicki to doskonały wstęp dla polskiego kierowcy, by mocnym uderzeniem zakończyć tegoroczny sezon serii. Po ostatnim znakomitym weekendzie w Spa Wierzbicki zdobył tytuł w holenderskiej klasyfikacji Division 1, ale Polak celuje również w wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej.

Swoje aspiracje do doskonałego wyniku w kwalifikacjach Nikodem Wierzbicki zdradzał już w piątkowych treningach. Pierwszy wolny trening odbył się jeszcze na suchym torze, a najszybszy czas uzyskał Kenny Herremans. Tuż za nim uplasowali się Nikodem Wierzbicki, Tomas De Backer, Milan De Laet i Aleksander Olejniczak. W drugim treningu w sobotni poranek, już na mokrym torze, najszybszy był Laurens de Wit, a Nikodem Wierzbicki był tuż za nim.

Kwalifikacje były naprawdę emocjonujące. Po pierwszym ostrożnym okrążeniu rozpoznawczym na mokrym torze, prowadzenie objął polski kierowca. Wierzbicki prowadził w zestawieniu od samego początku, sukcesywnie poprawiając swoje czasy i umacniając się na pozycji lidera. Aleksander Olejniczak plasował się na dziewiątej pozycji na początku kwalifikacji.

Na sześć minut przed końcem kwalifikacji kierowcy zobaczyli żółtą flagę, po wypadnięciu z toru De Laeta. To spowodowało, że przez kolejne trzy minuty nikt nie mógł poprawić swojego czasu. Po uwolnieniu rozgrywki o jedno oczko przesunął się Aleksander Olejniczak, a na prowadzeniu wciąż był Nikodem Wierzbicki. Gdy wydawało się, że zagrozi mu drugi w stawce Kenny Herremans, który poprawił swój czas, Wierzbicki również przyśpieszył. Nikodem był w sobotę klasą samą w sobie, nie dając się wyprzedzić żadnemu z rywali.

W niedzielne przedpołudnie wystartuje pierwszy wyścig Ford Fiesta Sprint Cup w Assen. Start o 10:00. Drugi wyścig zaplanowano na 15:55.

Nikodem Wierzbicki zajmuje obecnie trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej Super Star, w której prowadzi Laurens De Wit, a drugi jest Nathan Vanspringel. W Dywizji 1 Nikodem Wierzbicki już po wyścigach w Spa zapewnił sobie tytuł mistrza juniorów Holandii.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

Travis Pastrana podczas 2022 Goodwood Festival of Speed [wideo]

Travis Pastrana Subaru GL Wagon Goodwood
Travis Pastrana na tegoroczny występ w Goodwood wybrał mega niecodzienne auto - Subaru GL Wagon. Seryjnie 1.8...

Super Sprint Brzostek 2022 – [wideo]

Super Sprint Brzostek
Super Sprint o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek 2022 odbył się 3 lipca i przyniósł bardzo emocjonującą rywalizację, czego...

Udany i emocjonujący Rallye Breslau już za zawodnikami

W dniach 26 czerwca – 1 lipca w Żaganiu i Drawsku Pomorskim odbywał się słynny Rallye Breslau....

Finał rodem z Sardynii! – 3. runda Motul Gravel Cup 2022

Za nami trzecia odsłona cyklu Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward. W sobotę drugiego lipca...

NAJPOCZYTNIEJSZE