Obiady czwartkowe – Subaru, Colin McRae, ruskie pierogi [podcast]

Obiady czwartkowe. W tym zupełnie nowym formacie postaram się zabrać Was w podróż po świecie motoryzacji i… kulinariów. Udowodnię, że choć na papierze są to całkowite przeciwieństwa, to wspólnego mianownika na pewno nie zabraknie. Obiady czwartkowe to dla nas pewien przełom. Po dekadzie obecności w papierze i przeszło dwóch latach w sieci, oficjalnie debiutujemy w Waszych… głośnikach!

Czwarty odcinek podcastu „Obiady czwartkowe” będzie emocjonalną, osobistą podróżą do czasów mojego dzieciństwa. Mam 27 lat co oznacza, iż jestem reprezentantem pierwszego pokolenia urodzonego tuż po transformacji systemowej. Początek trzeciego millenium był okresem, w którym społeczeństwo powoli zapomniało o problemach „czerwonych lat”, na rynku ugruntowały się już pierwsze, potężne korporacje, a przemiany gospodarcze z wolna obiecywały Polakom możliwość wzbogacenia się i rozwoju. Jednak dla mnie świat wyglądał wtedy inaczej… Żyłem w bezpiecznym kokonie młodości, nie rozumiejąc wielkiej polityki, całkowicie bagatelizując to, co działo się wtedy za oknem. Mój świat zawężał się do zabawy z kumplami, gry w piłkę, nauki i… mojej pierwszej konsoli, Playstation 1. Zapraszam Was zatem w podróż do przeszłości oraz wirtualnych odcinków gry Colin McRae Rally 2.0, które  ukształtowały nie tylko moje młodzieńcze wspomnienia. Zadecydowały o tym, kim jestem.

Obiady czwartkowe

Motorsportowy głos w Twoim domu!

„A uczone obiady? znasz to może imię?
Gdzie połowa nie gada a połowa drzymie,
W których król wszystkie musi zastąpić ekspensa,
Dowcipu, wiadomości, i wina, i mięsa”

Obiady czwartkowe. Były to pompatyczne biesiady organizowane przez króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego na Zamku Królewskim. W akompaniamencie rozmaitych alkoholi i przysmaków, dyskutowano o literaturze, sztuce czy uniwersyteckich odkryciach. Listę gości, pieczołowicie dobieraną przez samego króla, wypełniały najznamienitsze postacie ze świata kultury, sztuki i nauki. Skąd więc pomysł na podobne spotkania na łamach Rally and Race?

Cóż, tutaj jadło i trunki musicie załatwić sobie we własnym zakresie, lecz tematyka naszych spotkań będzie równie interesująca. W tym formacie postaram się połączyć dwie ukochane przez nas dziedziny – motoryzację i… kulinaria. Mam nadzieje, że efektem tego połączenia będzie wysokooktanowa uczta! Zapraszam Was do stołu. Siadajcie wygodnie i bon appetit!

Wszystkie odcinki „Obiadów czwartkowych” oraz pozostałe podcasty związanych ze światem motorsportu znajdziecie na naszym kanale YouTube. Niebawem uruchomimy również konto na Apple Podcast i Spotify. Będziemy Wam bardzo wdzięczni za ocenę materiałów i formatu „Obiadów Czwartkowych”. Chętnie zapoznamy się też z Waszymi propozycjami na kolejne słuchowiska. Jedno jest pewne, rozwijamy się, więc będziemy słyszeć się znacznie częściej!

Następne artykuły z serii „Obiadów Czwartkowych” znajdziecie na stronie Rally and Race.