Ogier najszybszy na shakedownie WRC Rajdu Chorwacji

Fot. Toyota GAZOO Racing WRT

Choć Sébastien Ogier opuścił dwie ostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC, nie potrzebuje żadnego przypomnienia. Francuz wykręcił najlepszy czas podczas czwartkowego shakedownu WRC Rajdu Chorwacji.

We wtorek podczas zapoznania z trasą drogi Rajdu Chorwacji były przykryte śniegiem. W czwartek pogoda już dopisała i nawierzchnia była sucha, pozwalając kierowcom rozpędzić się na odcinku testowym na wschód od stolicy kraju – Zagrzebia.

Mająca długość 3,65 kilometra próba Okić padła łupem Ogiera, który stopniowo się rozpędzał i na drugim przejeździe wykręcił czas lepszy o 0,7 sekundy od swojego zespołowego kolegi Elfyna Evansa. Trzecie i czwarte miejsce zajęli lider klasyfikacji generalnej Thierry Neuville oraz drugi z etatowych kierowców Hyundaia Ott Tänak, którzy uzyskali identyczne czasy.

„Dobrze jest wrócić. Dwa i pół miesiąca to bardzo długi czas, ale testy w zeszłym tygodniu były przydatne i cieszę się, że tu jestem” – powiedział zwycięzca z 2021 roku Ogier.

Pierwszą piątkę uzupełnił najlepszy z kierowców Forda Adrien Fourmaux, za którym uplasowali się Andreas Mikkelsen w Hyundaiu, Takamoto Katsuta w Toyocie i Grégoire Munster w Fordzie. Nikołaj Griazin i Yohan Rossell w Citroënach uplasowali się na czele stawki WRC2.

Jedyny polski kierowca w WRC Rajdzie Chorwacji Jakub Matulka wykonał dwa przejazdy za kierownicą Forda Fiesty Rally3 i uplasował się na siódmej pozycji w klasyfikacji WRC3 oraz szóstej w Junior WRC.

W czwartek w Zagrzebiu zaplanowano jeszcze ceremonię startu, natomiast walka o najlepsze czasy na odcinkach specjalnych czwartej rundy sezonu 2024 Rajdowych Mistrzostw Świata WRC rozpocznie się w piątkowy poranek.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.