Oliver Solberg zostaje w WRC2?

134
Solberg
fot. Oliver Solberg - oficjalny profil Facebook

Wygląda na to, że Oliver Solberg nie wróci aż tak szybko na łono królewskiej kategorii Rajdowych Mistrzostw Świata. Młody Szwed wspomniał, że w sezonie 2024 powalczy zapewne o tytuł… WRC2.

Tajemnicą poliszynela jest fakt, iż po bolesnym rozstaniu z Hyundaiem w głowie Solberga znajdowała się myśl o jak najszybszym powrocie do samochodu Rally1. Sezon 2023 miał być swego rodzaju trampoliną, którą wzmocnić miał tytuł mistrzowski. Niestety, kampania nie ułożyła się po myśli Olivera, a usterki i awarie wyłączyły go na dobre z gry o wiktorię…

Wygląda na to, iż syn rajdowego mistrza świata z 2003 roku ma świadomość, iż na powrót do Rally1 przyjdzie mu jeszcze poczekać…. Zdradził to w wywiadzie z Ericiem Johnsonem:

Muszę przyznać, że jestem zadowolony. Pomimo technicznych usterek na początku roku które mocno wpłynęły na końcowy wynik. Akceptuję to jednak, takie są zasady tej gry… Podsumowując, był to rok pełen nauki, pozytywnych doświadczeń, kilku cennych triumfów.

Mam prędkość, zbieram doświadczenie. Więc teraz chcę zostać mistrzem świata. To proste. Na razie nie mam jeszcze nic potwierdzonego na sezon 2024, sprawy nabierają kształtów. Nie będzie to jednak główna kategoria… Dziś wygląda na to, iż znów zawalczę w WRC2”.

W sezonie 2023 Solberg zajął dopiero szóstą lokatę w „generalce” WRC2 z dorobkiem 91 punktów. Młody kierowca startujący pod szwedzką flagą zwyciężył w Szwecji oraz Chile. Szanse na wielki triumf pogrzebały jednak klęski na szutrach Sardynii, Estonii oraz Grecji.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.