Osóbka wygrywa sobotni wyścig Maluch Trophy

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Maluch Trophy, obejmując tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zdobywca pole position prowadził od startu, broniąc pierwszej pozycji przed swoim rywalem w dywizji 2 Oskarem Klimkiem. Rywalizacja pomiędzy tą dwójką trwała do czwartego okrążenia, gdy Klimek wycofał się z rywalizacji.

Osóbka nie jechał jednak zupełnie samotnie, bo najszybsi zawodnicy dywizji 1 utrzymywali go w zasięgu wzroku. Zwycięzca w tej klasie Grzegorz Socha finiszował niecałe trzy sekundy za zwycięzcą klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w dywizji 1 zajął Mirosław Janduła, a trzeci był Jan Lewandowski. Poza podium uplasował się Michał Żaliński, a Bartosz Wilk i Tomasz Koza nie dojechali do mety.

Dywizja 0 tradycyjnie dostarczyła emocjonującej walki do samego końca. Jacek Chojnacki szybko wyprzedził Marka Kurzętkowskiego, by objąć prowadzenie, lecz ten odzyskał je na czwartym okrążeniu i prowadził do przedostatniego kółka, kiedy to Chojnacki ponownie był szybszy na „kresce”. Ostatecznie, na linii mety dzieliło ich tylko pół sekundy, na korzyść aktualnego mistrza. Równie emocjonująca była walka o trzecią lokatę, gdzie Jakub Dałek o pół sekundy pokonał Jarosława Matuszaka. Piotr Małycha był piąty, a Marcin Ossowski wycofał się na ostatnim okrążeniu.