Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023, pokonując swojego brata Artura Lemperta minimalną różnicą 0,069 sekundy.

Z pole position wystartowała Anna Bigos, lecz już na starcie wyprzedził ją Marcin Lempert. Nie był to koniec strat dla jedynej kobiety w stawce, która po chwili spadła na sam koniec stawki.

Czołową grupę walczącą o zwycięstwo utworzyli natomiast Marcin Lempert, Artur Lempert i Michał Całek, którzy wielokrotnie tasowali się na dystansie 13 przejechanych okrążeń. Na linii mety dzieliło ich mniej niż pół sekundy, a kwestię wygranej ostatecznie rozstrzygnęli pomiędzy sobą bracia Lempertowie, przekraczając linię mety niemal jednocześnie – ostatecznie, Marcin okazał się lepszy o 0,069 sekundy.

Na czwartej pozycji finiszował Andrzej Skrzek, a niezagrożony po miejsce w pierwszej piątce jechał również Piotr Kozieł. Piotr Imbierowicz był szósty, o siódme miejsce walczyli Szymon Nowak i przebijająca się do przodu Anna Bigos. Zdobywczyni pole position zabrakło jedynie 0,173 sekundy, aby poprawić ósme miejsce na mecie.

Startujący w BMW E90 Karol Wyka uplasował się na dziewiątej pozycji w całej stawce, a kolejne pozycje zajęli Przemysław Silski, Marcin Wydra, Marcin Łysiak, Arkadiusz Sokołowski i Dawid Nabożny.

Puchar 318is Cup PL zakończy swój inauguracyjny weekend w niedzielę, drugim wyścigiem zaplanowanym na 11:15.