Osóbka zdobywa pole position w Maluch Trophy

Kamil Osóbka wygrał piątkową sesję kwalifikacyjną do pierwszego wyścigu finałowej rundy Maluch Trophy na Torze Poznań. Pokonał o 1,772 sekundy Oskara Klimka.

Osóbka przejechał swoje najszybsze okrążenie w czasie 2:05,646, czym zapewnił sobie pole position w najszybszej dywizji 2. Drugi Klimek był jedynym, który potrafił dotrzymać mu kroku – Bartosz Dobrowolski i Paweł Kopacz nie przejechali bowiem ani jednego szybkiego okrążenia.

W dywizji 1 pole position wywalczył Grzegorz Socha. Na drugim miejscu uplasował się Mirosław Janduła, pomimo tego, że sesję kwalifikacyjną zakończył przedwcześnie, po przejechaniu zaledwie dwóch okrążeń. Qba Sykucki był trzeci, przed Janem Lewandowskim, a lider klasyfikacji generalnej Michał Szlachta uzyskał dopiero piąty czas. Bartosz Wilk był szósty, przed Danielem Bachledą, Tomaszem Kozą, Maciejem Knapińskim, Pawłem Żeromińskim i Michałem Żalińskim.

Najszybszy w dywizji 0 był Marek Kurzętkowski, który o 0,210 sekundy pokonał Jacka Chojnackiego. Ta dwójka stoczy przez weekend pojedynek o mistrzostwo kraju, a w klasyfikacji generalnej dzieli ich zaledwie siedem punktów. Trzeci był Piotr Małycha, plasując się przed Pawłem Krakowskim i Małgorzatą Serbin. Kolejne pozycje zajęli Eric Czajor, Aleksandra Ossowska, Kacper Pietrusiński, Marek Szymczyk i Jarosław Matuszak.

Pierwszy wyścig finałowej rundy Maluch Trophy odbędzie się w sobotę o 13:55.