Pole position dla Szcześniaka

Jędrzej Szcześniak wywalczył pole position do pierwszego wyścigu finałowej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań. W piątkowych kwalifikacjach pokonał Macieja Kępkę oraz Grzegorza Grzybowskiego.

Kierowca Lamborghini Huracán zespołu GT3 Poland wykręcił czas 1:31,236 na swoim ostatnim okrążeniu pomiarowym, co zapewniło mu zwycięstwo w kwalifikacjach różnicą 4,663 sekundy na drugim Kępką w Porsche 911 GT3 Cup ekipy Förch Racing.

Prowadzący w klasyfikacji generalnej WSMP Grzegorz Grzybowski uzyskał trzeci czas, plasując się na końcu dywizji D4 +3500.

Piotr Podoba był najszybszy spośród kierowców samochodów TCR, pokonując za kierownicą swojej Hondy Civic Krzysztofa Zagórskiego w Volkswagenie Golfie. Artur Paziewski w Hondzie był trzeci.

Sławomir Szwargot był najszybszy w dywizji D4 2000, plasując się w klasyfikacji generalnej przed Marceliną Czepiel, która zdobyła pole position w grupie N/A. Mateusz Ciesiółka był najszybszy w DN2, Nikodem Sobczyk w DN1, a Tomasz Biernat w D4 1400.

Pierwsze wyścigi WSMP zostały zaplanowane na sobotę.