Pierwszy bitewny kurz w Słomczynie. Sobotnie zmagania 1 rundy Rallycross

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Ruszyły Mistrzostwa Polski Rallycross 2024. Sezon rozpoczął się na Autodromie Słomczyn. Dopisały klasy pucharowe czyli Seicenta, RWD Cup oraz Crosskarty. SuperNational i SuperCars niestety złapały zadyszkę.

W klasie Seicento prowadzi Filip Melon. Pod okiem Juliana Śmiechowskiego wygrał 2 i 3 bieg kwalifikacyjny. Jakub Kabat rozpoczął od wygrania Q1, ale później musiał uznać wyższość rywala. Top 3 zamyka Przemysław Kapustka.

Igor Sokulski prowadzi w RWD Cup. Drugie miejsce zajmuje Małgorzata Prus. Trzecie miejsce na koniec dnia zajmuje Oliwier Dobrowolski. Ogromnego pecha miał Mariusz Szczepański, bo już w drugim wyścigu wybuchł silnik w jego BMW. Mimo tak poważnej awarii z pomocą wielu osób wymieniono silnik ze skrzynią biegów i Mariusz wrócił do rywalizacji.

Zobacz także: Wyniki 1 rundy Rallycross Słomczyn

W okrojonej klasie SuperNational prowadzi Roman Catoral, jedyny zagraniczny zawodnik w tej eliminacji. Drugie miejsce wywalczył Łukasz Światowski debiutujący w Hondzie Civic.  Trzecim kierowcą dnia jest Łukasz Zoll w Volvo S40.

Zbyszek Staniszewski bez większych przeszkód prowadzi w SuperCars i SuperCars Light. Durgi jest Michał Peterlejtner w Skodzie Fabii. Emil Uszyński zajmuje trzecią pozycję na koniec dnia. To debiut kierowcy Subaru, który jak Zbyszek Staniszewski wywodzi się z rajdów.

W Crosskartach pierwszym liderem był Mariusz Andrych. Kolejny wyścig padł łupem Macieja Laskowskiego. Trzeci jest Robert Mazurkiewicz. Ruszyła też klasa Crosskart Junior. Tutaj najszybszym młodym zawodnikiem po pierwszym dniu jest Oskar Maciejewski.

W niedzielę ostatnia kwalifikacja, półfinały oraz finały. Dla tych co nie będą mogli przyjechać na tor organizator zapewnił relację na żywo. Transmisja ruszy o 9:30 przez kanał YT pod tym linkiem: