Piotr Czaja jak Robert Kubica! Polak znów mistrzem Włoch

Kolejny polski kierowca został kartingowym mistrzem Włoch. To Piotr Czaja, który wygrał rywalizację juniorskiej kategorii Rok. W miniony weekend w Sienie Rokkersi zakończyli cykl Campionato Italiano.

Piotr Czaja jest trzecim polskim kierowcą, który sięgnął po tytuł kartingowego mistrza Włoch. Najpierw zrobił to Robert Kubica w sezonie 1998 w kategorii ICC 100cc, później dwukrotnie tytuł mistrza Włoch zdobywał Aleksander Bardas w kategorii X30 Junior. Teraz w Junior Roku mistrzem Włoch został warszawianin Piotr Czaja, który w minionym sezonie ścigał się w barwach Sauber Karting Team. Dziś reprezentuje swoją dawną ekipę KRT Exprit Polska.

W tegorocznym cyklu ACI Campionato Italiano Piotr Czaja należał do wyróżniających się kierowców. W pierwszej rundzie w Jesolo uplasował się na drugiej i piątej pozycji w obu wyścigach finałowych zawodów. Kilka tygodni później w Adrii był trzeci. W miniony weekend w Sienie zanotował najpierw szóste miejsce i drugie, co dało mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Zwycięstwo w Kartingowych Mistrzostwach Włoch to największe osiągnięcie Piotra Czaji. W minionych sezonach kierowca z Warszawy zdobył wicemistrzostwo Polski i zajął drugie miejsce w obu pucharowych seriach Rok Cup Poland i Rotax Max Challenge. Został później zauważony przez skautów Sauber Motorsport i zaproszony do współpracy z Sauber Karting Team Orlen, ale pobyt w szwajcarskiej ekipie nie należał do najlepszych.

Piotr Czaja (w środku) został Kartingowym Mistrzem Włoch.