Piotr Więcek wygrywa Drift Masters w Ferropolis

Piotr Więcek wygrywa rundę Drift Masters w Ferropolis

Piotr Więcek zwycięzcą piątej rundy Drift Masters European Championship na niemieckim torze Ferropolis. Polak pokonał w finale Conora Shanahana (Irlandia), a na trzecim miejscu podium pojawił się Kevin Pesur (Estonia).

Piotr Więcek zalicza udany weekend podczas niemieckiej rundy na torze Ferropolis. Piąta runda cyklu Drift Masters odbyła się w dniach 17-19 sierpnia 2023 r. Zawody na niemieckim torze Ferropolis to jedyna impreza w tegorocznym cyklu, która odbyła się całkowicie nocą.

Ważne zwycięstwo na jego koncie przypadło tuż przed wielkim finałem Drift Masters European Championship, które już za kilka tygodni odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Bilety na to wydarzenie wyprzedały się w rekordowym czasie.

Piotr Więcek zdeklasował konkurencję w Ferropolis

Eliminacje należały do Tor Arne Kvia (98 pkt), ale w fazie pucharowej sytuacja była bardzo dynamiczna. Dość zaskakujące było odpadnięcie lidera klasyfikacji generalnej – Jacka Shanahana, który przegrał w TOP32 z Itayem Sadehem z Izraela. Więcek zajął czwarte miejsce w eliminacjach, ale później był nie do pokonania.

Zobacz: Drift Masters Ferropolis 2023 – rekordowa sesja kwalifikacyjna

Po piątej rundzie polski kierowca zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 293 pkt. Na pierwszym miejscu znajduje się Conor Shanahan (355 pkt), drugie miejsce na podium należy do Lauri Heinonena (321 pkt), a trzecie do Jacka Shanahana (312 pkt).