Polski klimat sawanny. Genialne malowanie na Rajd Safari

Safari
fot. Hothess Style - oficjalny profil Facebook

Mówi się, iż wybierając się na safari warto przygotować odpowiedni strój, który pozwoli wtopić się w otoczenie. Daniel Chwist i Kamil Heller wzięli sobie ten fakt do serca. Polacy zjawili się w Kenii uzbrojeni w genialne, klimatyczne oklejenie!

Wiernie cytując Davida Attenborougha czy Krystynę Czubówną, na afrykańskiej sawannie liczy się… odpowiedni kamuflaż. Po pierwsze, pozwala on zgubić trop i uchronić się przed wzrokiem drapieżnika. Z drugiej strony, jego umiejętne wykorzystanie umożliwia zbliżenie się do ofiary i zadanie precyzyjnego ciosu. O motorsportowy kamuflaż zadbali więc Daniel Chwist i Kamil Heller. Polacy pojawią się na linii startu 72. WRC Rajdu Safari w przepięknie oklejonej Fabii RS Rally2. Panowie postawili na stricte afrykańskie motywy, przeobrażając karoserię w… kenijską fototapetę. Sami przyznajcie, te barwy robią piorunujące wrażenie!

Przed rokiem Chwist i Heller wzięli udział w czterech rundach cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata. W Meksyku zameldowali się na osiemnastym miejscu w „generalce”, finiszując na ósmej pozycji w WRC2 oraz czwartej w podgrupie Challenger. Sardynia i Kenia były nieco bardziej pechowe – w obu imprezach załoga z Polski zmuszona była skorzystać z systemu super rally. Ubiegłoroczną kampanię zwieńczyła podróż do kraju kwitnącej wiśni. Daniel i Kamil zakończyli zawody na bardzo wysokiej, dwunastej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Dla wnuka Sobiesława Zasady będzie to dopiero pierwszy, oficjalny start w sezonie 2024, będący zarazem trzecim podejściem do Rajdu Safari. Polacy debiutowali na afrykańskich bezdrożach przed trzema laty, podróżując Fordem Fiestą Rally2. Po nieobecności w 2022 powrócili w okolice równika korzystając ze Skody Fabii Rally2 najnowszej generacji (RS).

Lwy, żyrafy, słonie i… zajączek

Tegoroczna, 72. edycja kenijskiego maratonu wystartuje w czwartek, 28 marca. Włodarze imprezy przygotowali trasę o długości przeszło trzystu pięćdziesięciu kilometrów oesowych, podzieloną na dziewiętnaście prób sportowych. Spoglądając w kalendarz, data Rajdu Safari pokryje się z obchodami Świąt Wielkiej Nocy. Wygląda na to, iż do wielkanocnego zajączka dołączą też… słonie, lwy, antylopy i żyrafy, a tradycyjną święconkę pokryje piaszczysty pył!

Komplet informacji o 72. odsłonie Rajdu Safari znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej wieści z odcinków Rajdowych Mistrzostw Świata zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!