Ponad 120 zgłoszeń na Rallycross na torze Poznań

Znamy już listę zgłoszeń na zawody 2 rundę Mistrzostw Polski Rallycross i Mistrzostw Czech na torze Poznań. Łącznie w zawodach zobaczymy ponad 120 zawodników.

W najbliższy weekend 20 i 21 kwietnia na torze Poznań odbędzie się druga runda rywalizacji w Mistrzostwach Polski Rallycross, Mistrzostwach Polski Autocross oraz Mistrzostwach Czech. Łącznie swój udział zapowiedziało ponad 120 zawodników.

Publiczność zobaczy dodatkowo rywalizację w klasach pucharowych Mistrzostw Czech oraz Pucharu Czech. Główna część rywalizacji najważniejsza dla polskiego kibica to walka w Seicento Cup (27 aut) oraz w RWD Cup (11 aut). W SuperNational dzięki czeskim zawodnikom stawka się rozrosła do 12 samochodów. Spóźniony debiut z powodów zdrowotnych zaliczy wreszcie Radosław Wojdyna w Mini. W klasie SuperCars do Zbyszka Staniszewskiego i Michała Peterlejtnera dołączy Czech Lukáš Červený. Bliźniaczo wyglądające auto do Skody Michała zostało zgłoszone do topowej klasy SuperCars. Łącznie do zawodów zgłosiło się 47 polskich zawodników. Zastanawiająca jest mała liczba Crosskartów. Organizator opublikował tylko Juniory w liczbie 4 bolidów. Czekamy więc jeszcze na pełną liczbę zgłoszeń do Mistrzostw Polski Autocross.