środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPowrót Marcina Wicika do Rallycrossu

Powrót Marcina Wicika do Rallycrossu

W tym sezonie do czynnego ścigania powróci Marcin Wicik. Mistrz Polski z 2007 roku ma w planach pełny sezon startu w Rallycross Cup za kierownicą Forda Fiesty w klasie SuperCars. Auto po modyfikacjach zostało zaprezentowane w ubiegłym sezonie na finałowej rundzie Rallycross Cup w Toruniu. Start był udany bowiem mimo dłuższej przerwy w ściganiu Marcin Wicik tryumfował w Toruniu. Teraz trwają finałowe przygotowania do pierwszego startu na przełomie maja i czerwca na Litwie na torze Vilkyciai. Będzie to także eliminacja Rallycross European Challenge i zapowiadana jest bardzo mocna obsada kierowców z Europy oraz krajów nadbałtyckich gdzie rallycross jest bardzo popularny.

Start w sezonie 2014 ma na celu, oczywiście oprócz tytułu Mistrza Rallycross Cup, także przetestowanie nowych elementów i części do budowy nowego auta. Ten rok to poligon doświadczalny bowiem najlepsze testy i próby można przeprowadzić jedynie w czynnym ściganiu w zmiennych warunkach. Jest to także dobry okres, aby również Marcin Wicik odświeżył sobie dyscyplinę w której kilka lat temu aktywnie uczestniczył. To nie koniec bogatych planów. Kierowcę z Bydgoszczy będzie można zobaczyć jeszcze na zawodach driftingowych oraz na wyścigach w Poznaniu.

Jeżeli plany i testy zakończą się po myśli zespołu to w 2016 roku zostanie uruchomiony program startu w Mistrzostwach Świata Rallycross do którego już rozpoczęły się przygotowania. Jednak w tej chwili zespół skupiony jest na najbliższych zawodach, aby już z Litwy przywieść jak najwięcej punktów. Konkurenci z Polski na ten sezon zapowiadają start w nowych autach więc nie można odpuścić żadnej szansy w walce o punkty na koniec sezonu.

Marcin Wicik: „Mój powrót do rallycross cup w roku 2014 jest częścią przygotowań do występów na arenie międzynarodowej. Po trzech latach zdobywania doświadczeń w drifcie przy współpracy Macieja Polodego nadszedł czas na rozszerzanie swoich umiejętności na torach rallycrossowych. Pierwotny plan zakładał doskonalenie umiejętności podczas wyścigów folkrace, jednak nasze auta nie pasowały do powstałych klas więc podjęliśmy przygotowania do startów w rallycrosscup. Na przestrzeni całego roku planuje starty w całym cyklu, zawodach drifterskich oraz w wyścigach na torze Poznań. Odnowiłem także stare znajomości z firmami które pomagały mi przy budowie Focusa w 2006 którym zdobyłem później Mistrzostwo Polski. Wszystkie te działania mają doprowadzić do zbudowania zupełnie nowych dwóch samochodów którymi będzie można ścigać się z najlepszymi w Mistrzostwach Świata w 2016 roku.”

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Toyota GR Yaris Proto – udany debiut na Barbórce

Toyotę GR Yaris można już spotkać na rajdowych trasach w Europie, a w przyszłym sezonie hybrydowy GR...

59 Rajd Barbórka 2021 Action

59 Rajd Barbórka 2021 Action z odcinków Służew i Karowa od RosciszowRallyVideo.

Legalna rajdówka? Jest okienko ale…

Po odebraniu kilku kierowcom dowodów rejestracyjnych za poruszanie się autem rajdowym po drodze na dojazdówce rajdu Barbórka,...

F1 GP Abu Zabi 2021 – harmonogram zawodów

Przed nami ostatni wyścigowy weekend Formuły 1 w tym roku. Oto pełny harmonogram finałowego 22 wyścigu F1...

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

NAJPOCZYTNIEJSZE