środa, 6 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościGosia Rdest gotowa na wyścig na torze Lausitz

Gosia Rdest gotowa na wyścig na torze Lausitz

Po miesięcznej przerwie zawodnicy rywalizujący w Volkswagen Castrol Cup spotkają się na  niemieckim torze Lausitz, gdzie zostanie rozegrana druga runda międzynarodowego serialu wyścigowego. Jedyna kobieta w stawce, Gosia Rdest, ostatnie tygodnie poświęciła na przygotowanie fizyczne, poznawała też tor na symulatorach iZone Drivers Performance w Silverstone.

Gosia Rdest: Na wyścig na Lausitz wyjeżdżam z pozytywnym nastawieniem. Miniony miesiąc przepracowałam solidnie i mam nadzieję, że efekty tej pracy będą widoczne na zawodach. W najbliższy weekend ma być słonecznie i gorąco, czyli tak jak lubię. Przez ostatnie tygodnie skupiałam się przede wszystkim na przygotowaniach fizycznych i treningach na symulatorach. Podczas codziennych treningów na siłowni ćwiczyłam w specjalnej masce ograniczającej dopływ tlenu, co symulowało warunki panujące w samochodzie podczas wyścigu w wysokiej temperaturze. Odwiedziłam też po raz kolejny iZone Drivers Performance na torze Silverstone, gdzie na symulatorze, pod okiem doświadczonych kierowców poznawałam tor Lausitz. Podczas tych symulacji kierowca jest poddawany przeciążeniem podobnym do tych panujących podczas wyścigu. Miałam już okazję ścigać się na torze Lausitz, dwa lata temu jeździłam tam formułą podczas zawodów BMW Talents Cup, jednak były one rozgrywane na dłuższej nitce.

Po pierwszej rundzie VWCC Gosia Rdest zajmuje 10 miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu. Do rywalizacji zgłoszonych jest 22 zawodników z 8 krajów.

Gosia Rdest: Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona poziomem rywalizacji w tegorocznym VWCC. Na Hungaroringu w pierwszej dziesiątce było bardzo kontaktowo. Pierwszy wyścig potwierdził moje przypuszczenia, że Jeffrey Kruger może sporo zamieszać w czołówce. Byłam też bardzo ciekawa jak wypadnie Jonas Genzilis. Wiedziałam, że to szybki zawodnik i rzeczywiście, świetnie się odnalazł. Polscy kierowcy też nie odpuszczają, jadą bardzo szybko i widać, że pod nieobecność Mateusza Lisowskiego, który w ubiegłym roku zdominował serial, chcą pokazać się z jak najlepszej strony. Przed nami na pewno nie jeden ciekawy wyścig!

Gosia Rdest urodziła się w 1993 roku w Żyrardowie. Swoją przygodę ze sporem motorowym rozpoczynała od kartingu. W sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Swoich sił próbowała też we włoskiej lidze kartingowej, gdzie wywalczyła m.in. pierwsze miejsce w 21 Trofeo d’Autunno w kategorii KF2 oraz trzecie miejsce w czwartej rundzie Mistrzostw Włoch, również w kategorii KF2. W sezonie 2012 Gosia rywalizowała w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Na swoim koncie odnotowała aż siedemdziesiąt dwa udane ataki na rywali. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetem jest Aryton Senna, a wielkim sportowym celem – zostać pierwszą Polką startującą w wyścigach Formuły 1.

Gosię Rdest w sezonie 2014 wspierają: Castrol Polska, firmy  EMKA S.A. i  EMKA TRANS oraz Chrono Online – dystrybutor zegarków Epos.

Volkswagen Castrol Cup to międzynarodowy cykl wyścigowy organizowany przez Volkswagen Racing Polska i Volkswagen Group Polska. Zawodnicy rywalizują w Volkswagenach Golfach GTI przygotowanych w identycznej specyfikacji. Najbliższa runda zostanie rozegrana na torze Lausitz położonym we wschodnich Niemczech niedaleko miejscowości Klettwitz. Zawody rozpoczną się w piątek, 23 maja od  dwóch 30-minutowych sesji treningowych. Na sobotę, na 8:30 zaplanowana jest półgodzinna sesja kwalifikacyjna, a na 14:50 pierwszy wyścig, podczas którego zawodnicy będą mieli za zadanie pokonać 15 okrążeń. Drugi wyścig odbędzie się w niedzielę, 25 maja o 14:30.

inf. pras.

NOWOŚCI

Zielona Oliwka kończy sezon 2023 zwycięstwem na Karowej

Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk zakończyli sezon 2023 w najlepszy możliwy sposób. Załoga Peugeota 208 Rally4 zajęła...

Andreas Mikkelsen potwierdził rozstanie ze Skodą i Toksportem?

Mikkelsen
W ostatnich dniach internet aż huczy od plotek o ewentualnym powrocie świeżo upieczonego czempiona WRC2 na łono...

Szilveszter Rallye (Rajd Sylwestrowy) – kultowa impreza na Węgrzech

Rajd Sylwestrowy
Kultowa węgierska impreza Szilveszter Rallye, w Polsce znana potocznie jako "Rajd Sylwestrowy" pojedzie w dniach 27-29 grudnia.

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Sam Jeremy Clarkson zdradza prawdę

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Jeremy Clarkson Clarksons Farm farma Clarksona
Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Główny bohater - Jeremy Clarkson nie ukrywa odpowiedzi na to pytanie. Nie...

Mery Czepiel – „Puma” wylatuje z gniazda

Mery
W sezonie 2023 Mery Czepiel sięgnęła po trzeci tytuł WSMP, zdobywając brązowy medal za rywalizację w długim...

NAJPOCZYTNIEJSZE